А давайте говорить по-турецки?

Все вопросы, связанные с изучением, происхождением и грамматикой турецкого языка. Переводы текстов, песен. Изучаем турецкий вместе!
teşekkür ederim)))
Изображение

✈ uçuyorum ✈
knasa
Deli kedi

Фото: 90

nyurkaa, canım selam, seni gördüğüme sevindim, ama uzun zamanı forumda girmedin

ben bazen hatalarla çeviriyorum ama kimse düzeltmiyor çünkü son zamanında burası az çevirmeni oluyor
Azy gum garum gerum, gazy gumga... Azy gum garum gerum, gazy gumga
Irochka
Sonnige Paradys

Фото: 205

Alööö, türkçe konuşmak isteyen var mı? Alöööööö

Irochka_54, daha sıkça girmeye çalışırım, merak etme, lütfen. Sana daha önce sorduğun konuya cevapladım.
♥ღ♥ღ♥ღ
nyurkaa
Kinali kuzu

Фото: 288

Kızlar slm,ben de aranıza katılmak istiyorum .Turkçe hep konuşıyorum ,ama bu şeklinde dığil,yani türkçe hiç kimse ile yazışmiyorum.Türkçe geliştirmek için yazışalim,ne dersenız?
alona1
Султан

Фото: 1

Kızlar slm,ben de aranıza katılmak istiyorum .Turkçe hep konuşıyorum ,ama bu şeklinde dığil,yani türkçe hiç kimse ile yazışmiyorum.Türkçe geliştirmek için yazışalim,ne dersenız?

Deriz, aramıza hoş geldin. Senin topik'ların bir tanesini okudum. İstanbul'da mı yaşıyorsun? Doğru mu hatırladım
♥ღ♥ღ♥ღ
nyurkaa
Kinali kuzu

hadi yazışalım, canım! Öylece Türkçe pratik yapabiliriz. Sen nerelisin? Türkiye'de mi oturuyorsun?
Olan oldu, olacağa bakalım
santa
Султан-ПАША

Evet,İdstambul' yaşıyorum.9 yildır İstambuldayım...
Ya,benim türkçem konuşurken hiç fena dığil,etrafımdaki insanlar öyle dıyorlar.
Ama yazışmaya gelince...haykırmak istiyorum!
Çoğu zaman yazmak istedıgim şey yazmıyorum(kafam karışıyor).Ben de sıkılıp brakıyorum.
alona1
Султан

Aslım Ukrayna,on dokuz yaşındayken Turkiye geldım.Pestanede çalıştım.Sonra evlendım.Bır oğlum var. Adı Yiğit,beş yaşında.Ben şu an çalışmiyorum(iş bulamadığım için).
alona1
Султан

Garip birşey.. Nasıl da olur konuşabilmek, fakat yazmamak. Kelimelerin doğru yazılmasını tam bilmiyorsun mu? yoksa.. anlamadım.. Birazda açıkla
Peki, İstanbul'un ne bölgesinde yaşıyorsun? Ben İstanbul'a gitmiştim, pek güzel yerleri var ahhh ahhh. Rus kız arkadaşların yok mu? Forumda bir kaç tane konuları var, Türkiye'de yaşayan kızları birbirleriyle arkadaşlık kururlar. Hiç uğradın mı?
Çalışmanı eşin mi istiyor, yoksa buna isteğin var?
Bu arada oğlunun adı güzelmiş, Yiğit - Джигит
♥ღ♥ღ♥ღ
nyurkaa
Kinali kuzu

Çok mu şaşırdın? Ben de...9 yıldır buradayım,ama tam olarak grameri bilmiyorum.Türkie gelmeden once kitap almıştım.Türkçe gramer kitabıydı,çok güzel anlatma şekli vardı,ama maalesef onu kaybettım Ve aynı kitabı bir daha bulamadım.Ondan sonra, türkçe gramer ile hiç uğraşmadım.
Zaten çocuk oldu ...İnternet 3-4 ay once bağaladık,türkçe dersleri burda var olduğuna gürdüm,ama nerden başlamak gerektıgını bilmiyorum.Çok eksiklerim var olduğuna biliyorum,ama nasım tamamamlığıcam hiç bir malumatım yok.
İşe gelince ben iş kolik.Hele sevdigim işim olursa oooooooo...tutmayın beni:).Ama çocuğumla ugraşmak zorundaydım(kaynanam bakamadı),şimdi oglum büyüdü va anasınıfa gidiyor.Ben de bir kaç kere iş için başvurdum ama henüz cevap alamadım.Eşim aslında benim çalışmamı hiç ama hiç istemiyor,o yüzden her işi beğenmiyor...
Arkadaşlarım var ama biz,bir birenden çok uzak oturuyoruz.O yuzden sık görüşemiyoruz,ancak MSN ile ya da telefonla konuşyoruz.Zaten çoluk çocuk var...
İşte böyle sevgili arkadaşim...
Kendini biraz anlatırsan sevinirim.
Gürüşmek üzere.Hosçakal.
alona1
Султан

Ben bir türk değilim, ama yazdıkların pek güzelmiş bence. Ne sorun varmış, onu anlayamıyorum. Bülbül gibi türkçe konuşuyor, yazıyorsun. Hatta bize öğredebilirsin
Tabii bir iş yokken canın sıkılır, yanında arkadaşların yokken de. Ama bak, çocuğun anasınıfa gidiyormuş, çok yardımına ihtiyacısı var olacaktır. Belki haklı değilim, ama senin yerinde olsaydım, çocuğuna tüm vaktımı harçardım. İnan, buda güzel. Hemde eşin çalışmanı istemezmiş, hobi olarak bir sevdiğin işi bulabilrsin da. Vallahı, bak, ben bir devlet dairesinde memureyim, hatta müdüre oldum, ya şu karyerimi birine verip çocuklarımla uğraşırdım. Belki işimi sevmediğim için öyle dedim, bilemiyorum..
Yaa unutmadan adım Anna, Rusyalıyım, Arhangelsk'te yaşıyorum. Türkçe'yi 2 yıl oldu öğreniyorum. Merak ettiğin konuları varsa, sor, anlatırım.
♥ღ♥ღ♥ღ
nyurkaa
Kinali kuzu

Canım sıkılıyor
ArTıK kAfAmA hİç BiŞeY tAkMıYoM!!!!
Изображение Изображение Изображение
Olurum_sana
Восточный музыкант

Фото: 990

Neden canın sıkılıyor? İstersen dertını anlatabilirsin
alona1
Султан

Belki de ben kendi kendime trip yapmıştım...bilmiyorum.
Sen de gakiba çalışmaktan biraz sıkıldın...olabilir.Bin de bir zaman aynı şey yaşadım.Bende evde oturmayı sıkıldım.Çocuk ta her gun anesiyle birlikte sıkılır,o yüzden anasınıfa gidiyor.
Zaten hatırla,bize nasıl büyüttıler? Benim annem ve babam çalışıyordu.Ya senin? Ve buna rahmen ben hiç bir zaman ilgisiz kalmadım.Ve benim annemı başka bir kadına asla dehişmem,o bir tane.Ben de nasıl büyüdüm aynen şekilde de çocuklarıma büyütmek istiyorum.
Bilmiyorum belki de yalnış düşüniyorum....
alona1
Султан

Canım sıkılıyor

Olurum_sana, sana ne oldu? Birazda yaz, olmaz mı. Bu arada cevabımı aldın mı, bir haber yoktu, nasıl olmuş?
♥ღ♥ღ♥ღ
nyurkaa
Kinali kuzu

alona1, ben de aynı büyüdüm. Annem ve babam çalışırdılar, ben gündüzleri kendi kendimi eğlenirdim. Bak, bizım yaşlarımız aynı gibi, кружки, секции'lere gitmişsin herhalde. Bu arada Türkiye'de böyle şeyleri var mı, merak ettim..
Bilmiyorum, nasıl olduğunu annem çalışmazsa, kesin 'медалист' olurdum ama . Zaten zeki bir kızım . Peki, çok filozofluk etmeyelim. Sana Türkiye hakkında sorayım. Aşığım ona, napım
Eşinin ailesi sana nasıl davranıyor, yardım eder mi. Türk kız arkadaşların var mı. Türkiye'de birşey varmış, 'kadınlar günü'. Kadınlar grup halınde pasta-börek yapıp tatli tatli yerler , ahhhh ne güzel. Doğru mudur? Gittin mi hiç
♥ღ♥ღ♥ღ
nyurkaa
Kinali kuzu

Tabiki senin sorduğun şey ler herşey var.Spor yapma imkyanı var,ama bunun için para lazım.Ukrayna ki gibi dığil...Devlet bir kaç sene önce farklı kurslar açtı.Her sempte mevcut.Englizce den tut kurdele nakışlara varana kadar.Yani istesen kendine çeşit yollardan gelişterebilirsen.
Güne gelince güzel şey bu... pasta,börek vs.Ama he bire gedilmez.İnsanın ruhu sıkılır.Çünkü hep aynı muhabbet.Ben çok yerlere gittım,günede,mevlütede,sovpetede.Türklerle arkadaşlar var.
İşte böyle.Şimdi çıkmak zorundayım.Sonra Görüşürüz.
alona1
Султан

Canım sıkılıyor

Olurum_sana, sana ne oldu? Birazda yaz, olmaz mı. Bu arada cevabımı aldın mı, bir haber yoktu, nasıl olmuş?

Sana cevabı verdim. Çok ama çok teşekkür ederim
Çok iyisin
Allah ömrün uzun etsin! Hafazanallah!
Sağol
ArTıK kAfAmA hİç BiŞeY tAkMıYoM!!!!
Изображение Изображение Изображение
Olurum_sana
Восточный музыкант

Фото: 990

hadi yazışalım, canım! Öylece Türkçe pratik yapabiliriz. Sen nerelisin? Türkiye'de mi oturuyorsun?

Kusuruma bakma sana cevap vermedım:Neden ben de bilmiyorum.Ne yapıyorsun?İyisin İnaşallah...
Haydi konuşalım!

Şu an aklıma bir şey gelmiyor...en iyisi siz sorun ben anlatim.
Bir de seni sormak istiyordum,sen nerelisin ve türkçe nerde ögrendin?
Görüşmek üzere.
alona1
Султан

Kusuruma bakma sana cevap vermedım:Neden ben de bilmiyorum.Ne yapıyorsun?İyisin İnaşallah...
Haydi konuşalım!

Şu an aklıma bir şey gelmiyor...en iyisi siz sorun ben anlatim.
Bir de seni sormak istiyordum,sen nerelisin ve türkçe nerde ögrendin?
Görüşmek üzere.
merhaba, canım. İyiyim, sağ ol, sen nasılsın? Çok güzel Türkçe yazıyorsun, gerçekten. Tercüme ettiğin mesaji de gördüm, maşallah, diyorumya, bence yazdıkların pek güzel.
Ben de senin gibi Ukrayna'da doğdum, ama artık 10 yıldır Rusya'da oturuyorum. Türkiye'ye sıkça gidip geliyorum, onun için Türkçe konuşuyorum. Zaten onu Moskova'da öğrendim. Okuduğuma göre sen İstanbul'da yaşıyorsun, dımı? Yani oraya yaşamak nasıl bir duygu? Hoşlanıyor musun?
Bana yazarsan sevinirim. İyi akşamlar
Olan oldu, olacağa bakalım
santa
Султан-ПАША

Модераторы

vika, Natali$ka

Фильтры

След.Пред.

Навигация

Вернуться в Турецкий язык