TEŞEKKÜR ve VEDA

Degisik konulari burada tartisiyoruz

TEŞEKKÜR ve VEDA

Сообщение vicious_circle | 2011/07/19 22:42
Yaşamda her şey bir nedenle başlıyor ve bir şekilde de sonlanıyor. İki yıl önce, Polushka_polye olarak bu sitedeki insanlarla karşılıklı iletişime başlamıştım, şimdi ise sonunun geldiğini hissediyorum. Site kurallarında var olan öncelikle kendini tanıtarak yazmaya başlama kuralına uymadım. Bir şekilde yazmaya başladım, bir takım kurallara uymayan insanların yaptığı gibi… Ama giderayak bir sorumluluk hissediyorum iletişimde bulunduğum insanlara karşı, onlara manevi bir borcum var, artık burada olamayacağımın bilinmesi değil amacım, bu önemli değil çünkü. Önemli olan burada paylaştığımız fikirlerin atmosferinde beraberce oluşturduğumuz duygu ve düşüncelere minnet duyarak onları ortaya çıkaran insanlara teşekkür etmek amacım, başka bir şey değil…

İlk olarak; Rusça dilbilgisi çalışmalarım için beni bu sitenin varlığından haberdar eden mail.ru’dan arkadaşım Almati’li Marina F.’ye (kendisi de bu sitede Türkçe öğreniyor), beni yapmakla suçladığı için, kendisine kızıp; polushka_polye olan kullanıcı adıyla yazmayı bırakıp; paroçnıy krug olarak şimdi kullandığım isimle yazmaya devam etmeme neden olan moderator Novosibirsk’li İrina hanıma teşekkürlerimi sunuyorum. İra, rusca dilbilgisi çalışmalarımda sabırla sorularıma yanıt verdi, yaptığı çeviriler, çeşitli konulardaki açıklamaları, siteye koyduğu filmleri izleyerek hem dil hem kültürü tanıtma anlamında çok faydalı çalışmalar yapmakta. Kendisine, keyifle sürdüreceği bir yaşamı saygılarımla diliyorum.

Sırada Zaferantalya Viktorya hanım var… O da çoğu rus bayanda olan çalışkanlıkla bir müddet bol bol yazdı, çeviri yaptı, diğer bilgilerini paylaştı, ama sonradan profesör olacağım diye tutturdu (Bu söz sevgili hayale hanıma ait bana değil) okumaya başladığını, bitince bunları anlatacağını söyledi, ama nedense hala dönmedi. Umarım o da istediği bir hayatı kendi keyfince yaşar. Ona da ailesiyle beraber mutluluklar diliyorum.

Sırada etrafa Işık saçan Moskova’lı Işıklı Sveta hanım var. Ona Türkçe-rusça şiir çevirilerinde yaptığım yardım sayesinde sadece dilbilgimi ilerletmekle kalmadım, bu sayede rus şiirini de biraz olsun tanımak mutluluğuna erdim. Sonsuz teşekkürler Işıklı. Oğullarınla sana da mutluluklar diliyorum. (Not: Sana söz veriyorum; Tula’ya giderken yanıma semaver almayacağım . )

Tabii Ketana İnna hanımın, Rusça çevirilerimi özenle düzeltmesini, gösterdiği ilgiyi unutmam olası değil. Kiyef’te güveneceğim bir insan var artık. Sonsuz teşekkürler Inna… Çalışkanlığın ve iyimserliğin senin yaşam enerjini devamlı tazeliyor. Şehir dışına yaptığın hafta sonu ziyaretlerin tam bir rehabilitasyon… (Sendeki bu bitmez tükenmez enerjinin kaynağı biraz da bu galiba) Aradığını bulmanı gönülden diliyorum…

Ertek Olga hanım, inanılmaz enerjisiyle kısa sürede iyi bir fotoğrafçı oldu. Son dönem fotoları usta işi artık. Bana gösterdiği teveccüh ve ilgisine teşekkürlerimi sunuyor, ailesiyle mutlu bir yaşantı diliyorum.

Tabii foto işinde chudesnaya’nın kaliteli fotolarının tadını unutmayacağım. Kendisine teşekkürlerimle daha nice güzel fotolu ve mutlu bir yaşam diliyorum.

Bu arada kenanoruc’a da teşekkürü bir borç bilirim. Her ne kadar sonradan fikirlerimiz uyuşmasa da bir müddet burada yaptığı güzel çeviriler ve paylaştığı fikirlere minnettarım. Kendisine huzurlu bir yaşam diliyorum.

Karşıyakalı ve yazıştığım diğer anadolu insanlarına da teşekkür ediyor aradıklarına erişmelerini canı gönülden arzu ediyorum.

Hummer Yusuf kardeşime de teşekkür ediyorum. Fikirlerini kısa yazılarla anlatma becerisi çok yüksek bu arkadaşımıza da Putin kayınçosunun destek vermesini diliyorum . Sevgiyle kal hummer. Sana da ailenle ömür boyu mutluluk ve huzur diliyorum.

Ayrıca Kalomira, Papatya, Şanya ve yazıştığımız halde isimlerini şu an hatırlayamadıklarıma da özürlerimle teşekkür ediyor, mutluluklar diliyorum.

Tabii sırada artık Hayale hanım kardeş var. Onun hakkında çok şey söyleyebilirim. Kısaca çok güçlü kişiliği olan bir insan. Böyle bir insana sadece hayranlık duyulur. Yaptığımız yazışmalar ve edindiğim bilgiler; bana ölünceye kadar yol gösterecek nitelikte. Umarım benim de bir parça faydam olmuştur kendisine… Ailenle canı gönülden ömür boyu mutluluklar diliyorum sana Hayale kardeş…

1990 sonu Sovyetlerin dağılmasının mimarı olan Gorbaçov olmasaydı bu karşılıklı tanışmalar olmayacaktı doğal olarak. Kendileri için iyi mi kötü mü olduğuna karar verme hakkını kendimde görmediğim için yorum yapamayacağım bu süreç sonunda karşılıklı tanışmalar başladı. O yüzden ona da teşekkür borçluyum. Tabii Gorbaçov’dan bahsedince ortak dostumuz, sevgili ağabeyim Zülfü Livaneli’ye de teşekkür etmem gerek. Onun tüm insanlığı kapsayan sanat anlayışı ve dünya görüşü, kültürlerarası anlayış ve hoşgörünün temel taşlarını oluşturuyor.

Son olarak, yaşantımı yaşanır kılmaya yardım eden, bilgisinin çokluğu ve yüceliği yüzünden kendisini artık belli bir vatana ait hissetmeyen o değerli kadına… Burada söz yetmiyor, bunu anlatmam imkan dışı… Onun kişiliği ve insanlığı önünde saygıyla eğiliyorum… Enerjim onunla… Yolu ışıklı olsun…
vicious_circle
Султан

Фото: 22

Re: TEŞEKKÜR ve VEDA

Сообщение хаяла | 2011/07/20 10:45
Degerli Alper Bey ,

Veda yazinizda adim gectigine gore yazma hakkim var.

Yazinizi okudugumda cok duygulandim ve uzuldum.....

Bu forumdan gitme kararinin bir sebebi vardir mutlaka. Ama bir arkadasin vedasini '' asla '' kabul etmem. Kendi adima vedaniza karsilik hoscakal demiyorum. Eski de olsa bir arkadas cok ani bir sekilde ve tek tarafli veda etme luksune sahip degildir.
хаяла
Султан

Фото: 0

Сообщение Irochka | 2011/07/20 11:11
Alper bey, size hayatınızda başarılar dilerim umarım geri dönersiniz
Azy gum garum gerum, gazy gumga... Azy gum garum gerum, gazy gumga
Irochka
Sonnige Paradys

Фото: 205

Sırada Zaferantalya Viktorya hanım var… O da çoğu rus bayanda olan çalışkanlıkla bir müddet bol bol yazdı, çeviri yaptı, diğer bilgilerini paylaştı, ama sonradan profesör olacağım diye tutturdu (Bu söz sevgili hayale hanıma ait bana değil) okumaya başladığını, bitince bunları anlatacağını söyledi, ama nedense hala dönmedi. Umarım o da istediği bir hayatı kendi keyfince yaşar. Ona da ailesiyle beraber mutluluklar diliyorum.

profesörluk için biraz yaşlanmışız be Abuziddin beycığım
özgür ruhlusunuz, sevgili arkadaşım. anlaşılan site kurallarına uymak sizin için de kolay olmadı.öyleyse haklısınız - ne için kendi kendimizi belli belirsiz sınırlar içine mahküm edelim :)
sizinle sohbet etmek gerçekten hoşuma giderdi.
ve - bazen bu hayatta yeni dönemlere geçiyoruz, eski sayfalar kapatılıyor, yeniler açılıyor, o konuda size hak veriyorum. o kadar iyi anlıyorum ki...
ve veda olarak bu klipi kabul edin...
<!-- embvideo /forum/go/b25e37357b8212c86f0e37d6dc17b33e --><object width="470" height="400"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/WuqVyaDxqUE"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/WuqVyaDxqUE" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="470" height="400"></embed></object><!-- /embvideo -->
Мы на грабли не наступаем, мы на них радостно прыгаем !
ZaferAntalya
отдайте взад розовые очки!

Фото: 3

Eski de olsa bir arkadas cok ani bir sekilde ve tek tarafli veda etme luksune sahip degildir.

ahh, canım hayalacığım, derin duygulu,nazik ve kibar bir insansın...
keşke dünyada herkes senin gibi olsa...
ZaferAntalya

Сообщение karsiyakali | 2011/07/22 19:28
dogru duzgun tanışmamış olsakta, iyi dilekleriniz için teşekkürler. ayrılmamanızı tercih ederdim.
bu kadar sık olmasada zaman zaman yine girerdiniz foruma, ayrılmaya ne gerek var. tabi tercih sizin. yolunuz açık olsun, umarım aradığınızı bulursunuz
karsiyakali
падишах

Сообщение хаяла | 2011/07/22 22:29
Eski de olsa bir arkadas cok ani bir sekilde ve tek tarafli veda etme luksune sahip degildir.

ahh, canım hayalacığım, derin duygulu,nazik ve kibar bir insansın...
keşke dünyada herkes senin gibi olsa...

Selamlar Zafercim. Seni gormek ne guzel....

Guzel sozlerine tesekkurler. Dedigin gibi duygularini derin yasayan ve onem veren biriyim ,ama hayatimda yukaridaki cumlereri sarf etmemi ( ki, cok sey ifade eder ) hak edecek deger verdigim insan sayisi kisitlidir. Bu net aleminde tanimis olsak bile Alper Beyde onlardan biridir. Belki bir daha gorusmeyecegiz ( cunku bu yazisiyla butun kapilari kapatarak gitmeyi tecih etti ) fakat bazi izler kalicidir. Kendisine hoscakal demeyecegim, ama icten ve samimi paylasimi icin kendisine gercekten tesekkurlerimi ve minnettraligimi bildirmek isterim.
хаяла
Султан

Сообщение hummer | 2011/07/23 23:20
ben coooooook gittim abey, halen daha gidip gidip geliyorum ama eminimki burası bende nasıl alıskanlık yaptıysa sende de yaptı, arada birde olsa benim gibi gir bak, ortalıgı kolacan et geldigin gibi sessizce cık git... ben uzun zamandır buralardayım Allah ömur verirse uzun zaman daha buralarda olacagım.. dilerim sende aynen benim gibi olursun abi... başka bir sey yazmayacagım seni seviyorum hemserim abimsin her daim.................
hummer
ХуММеР

Фото: 4

ama hayatimda yukaridaki cumlereri sarf etmemi ( ki, cok sey ifade eder ) hak edecek deger verdigim insan sayisi kisitlidir.

aynen
ZaferAntalya

halen daha gidip gidip geliyorum

aklım gibisin, hummer gardaşım
ZaferAntalya

Сообщение хаяла | 2011/07/25 11:03
hummer kardes, yok ya da Yusuf kardes ( ismini Alper bey sayensinde ogrendik )
merak ettimde '' halen daha gidip gidip geliyorum '' diyorsun. Abi sebep neyki? Burda yazi yazanlarda cogunlukla yasaniyor galiba. Ozellikle belirtildigi icin dikkatimi cektide
хаяла
Султан

Сообщение хаяла | 2011/07/25 11:28
simdi , bu gun merakci kisiligim uzerimde. sormayim diyordum ama edemiyorum. gerci cevaplayacak kisi gitti de belki donerse umidiyle. madem not edilmis insanin aklini kurcaliyor MERAKIMI BAGISLAYIN AMA :

Son olarak, yaşantımı yaşanır kılmaya yardım eden, bilgisinin çokluğu ve yüceliği yüzünden kendisini artık belli bir vatana ait hissetmeyen o değerli kadına… Burada söz yetmiyor, bunu anlatmam imkan dışı… Onun kişiliği ve insanlığı önünde saygıyla eğiliyorum… Enerjim onunla… Yolu ışıklı olsun…

Affiniza siginarak , kelimelerde ifadesi zor insan kim ki ? Gidisinizin sebebini buna baglaya bilirmiyiz?
хаяла
Султан

Affiniza siginarak , kelimelerde ifadesi zor insan kim ki ?

ben de merak ettim, açıkçası... kimdir bu gizemli , bunca övgü alan bayan? Abuzittin bey, son bi cevap verin bari... yoksa çatlarız meraktan
ZaferAntalya

Сообщение hummer | 2011/07/25 22:49
evvela zaferiye kardes hosgelmişssin sen yawww... sana cevap verelim: ne demek istedin anlamadım

daha sonra hayale bacı: neden gidip gidip geliyorum? neden mi?
benim eski uyeliği de sayarsak 8 sene bitti buradayım, ilk zamanlardaki heyacan yok buralarda, ilk zamanlardaki insanlar yok buralarda, ilk zamanlardaki samimiyet yok buralarda, ilk zamanlardaki yusuf yok buralarda en önemlisi .... kendini yenilemeyen her sey bitmeye mahkumdur.. ne yazıkki turkey-info bitiyor.eski turkey-info değil artık
bende alıskanlık yapmıs ben arada birde olsa girip bakınıyorum ne var ne yok diye ama yüzlerce insan sitenin ismini bile unuttu belkide, site sahipleri, adminler artık ilgilenmiyor eskisi gibi burası ile, kimsenin umurunda değil diye dusunuyorum sene sonu sadece domain ve host ucreti ödeniyor bırakılıyor oylece kendi basına....benim için buradaki anılarım çok ama çok değerli, nice insanlarla tanıstım, kavga ettim, buluştum, onları sevdim onlar beni sevdi, onları öptüm onlar beni öptü neyse ama gercekten ben eski turkey-info.ru yu özlüyorum .. benim için sosyal paylasım sitelerinden binlerce kat daha değerli olan bu sitenin çökmesi bitmesi üzücü... dilerim tekrardan canlanır, yine dolar taşar günün her saatinde bizde girer kız tavlarız kötümü olurdu yani?
hummer
ХуММеР

Фото: 4

Сообщение хаяла | 2011/07/26 12:59
Bacisi Kurban Olssun Hummer kardes

gorunen o senin derdin chat kisminda. orasi guncellesirse sorun kalmaz gibi....
heyecan da gelir, gidis gelisler de sabitlesir sanki.... ANLASILDI
хаяла
Султан

Сообщение хаяла | 2011/07/26 13:09
yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Alper Beycim ne guzel kedicik resimleri eklemissiniz.

Bir selam yokmu ?
хаяла
Султан

Arkadaşlar, herkese selamlar... Bir haftadır zaman zaman yazdıklarınıza baktım, hummer'ın dediği gibi çaktırmadan okudum. Öncelikle hepinize tekrar tekrar teşekkürlerimi sunarım. Bu sayede zaferantalya'nın da sesini duyduk ne güzel... En çok da hummer'ın "ben coooooook gittim abey, halen daha gidip gidip geliyorum ama eminimki burası bende nasıl alıskanlık yaptıysa sende de yaptı" lafına çok güldüm. Gerçekten buranın bir alışkanlık etkisi var. Bende de oluştu bu alışkanlık, sizlerin sayesinde... Sizler oldukça ben de ara sıra bakarım buralara, belki arada da tekrar yazabilirim. Fakat duygularım eskidi bu sitede... Sebebi ne olursa olsun eskidi... Yazsam da önceki gibi olamam. Demek istediğim bu...Biraz karmaşık bir şey gibi ama öyle işte...

Ama yine hummer'ın duygularına dikkat etmenizi dilerim. Benim burda tanıdığım en eski insan...Eskiden konuştuğu insanların çoğu yok buralarda... Galiba bunun bir sebebi de, o zamanlar bu iki ulus arasında çok az ortak iletişim alanları vardı, şimdi biraz daha fazlalaştı ve bu sitenin eski önemi kalmadı. Bu bir sav... Belki de başka sebebleri de vardır, bunu eskiler daha doğru analiz edebilir.

Benim için kendime göre bir,,, bir uzaklaşma söz konusu... Sebebi belli değil, önemli de değil. Ama ara sıra sizlerin buralarda yazmaya devam ettiğini görmek... İşte bu güzel, bencilce ama güzel işte..

Merak etmek güçlü bir insani güdü... Saygı duyarım... Ama merakta bırakmak da diğer bir insani davranış biçimi... Merak etmeyin lütfennnnnn Hayaleee ve Zaferantalyaaaaa hanımlarrr...

Yanaklarınızdan öpüyorum...
vicious_circle
Султан

Фото: 22

Сообщение хаяла | 2011/07/27 09:53
Beklemedigim ama yine de ilginc bir cevap olmus.

Her kes gibi yolunuz acik olsun Alper Bey. Hayatta basarilar size
хаяла
Султан

Merak etmek güçlü bir insani güdü... Saygı duyarım... Ama merakta bırakmak da diğer bir insani davranış biçimi... Merak etmeyin lütfennnnnn Hayaleee ve Zaferantalyaaaaa hanımlarrr...

tamam o zaman, Abuzittin beycım, vazgeçtık. bırakalım, gizemli kalsın.
siz yine de dönün foruma bence...
ZaferAntalya

Сообщение хаяла | 2011/07/27 15:44
Zafercim, ne cabuk pes ediyorsun. Ben pes etmedim ona gore.

bakma sen yukaridaki sakin ve mulayim yazima , o da bir taktik ( itiraf etme zorunda biraktin beni be ) hele sular bi durulsun Alper Beyi bu yorgun duygulardan kurtaralim ( nasil yapacaksak artik buluruz bir yolunu dimmi ? ) aramiza tekrar alalim sonra da tatli dille cozeriz durumu . neymis , kimmis , nasil olmus , nerden gelmis ? ( Alper bey kusura hec bakma bir kere not etmissiniz, yani bize karisma hakki tanimissiniz ? )

merakta bırakmak mi yaman merak etmek mi yaman bakicaz
хаяла
Султан

Модераторы

vika, Natali$ka

Фильтры

След.

Навигация

Вернуться в Sohbet Sohbet