Sevdiğiniz Rus Yemekleri

Degisik konulari burada tartisiyoruz

ama bazi tarifleri turkce verseniz kizlar.... makbule gecer valla....

bazı rus yemeği türkler yemez , "селедка под шубой" mesela. Çiğ balık var bu salatada! Aslında çiğ de değil, tuz içinde pişiyen bi balik (hamsi). Ama eşim yemiyor, türk arkadaşlarımız da yemiyor şu çiğ balığın yüzünden. Sizin için problem değilse eğer,tarifi yazarım.
Девчонки, успевайте в этом году остановить коня на скаку и женить его на себе! ..А то 2015 год - год козла))))
turkana
Царевна-Несмеяна

Фото: 93

turkana tesekkurler ilgine. ama ben de yemek secen biri olarak ( bu kotu aliskanlik )
dahilinde cig olan (ozellikle balik ) her hangi gunluk damak tadimizdan uzak yeni yemekleri denemek istemem. vardir mutlaka her ulkenin mutfaginda ozel yemekler ama tat aliskanligi oldugun halki tarafindan beyeni goruyordur mutlaka . ama varsa soyle her kesin seve bilecegi mehsur bilinen yemeklerinizden tarifi yazarsaniz memnun olurum. ozellikle tatlilar ve salatalr ve corbalar.
хаяла
Султан

Фото: 0

bazı rus yemeği türkler yemez , "селедка под шубой" mesela. Çiğ balık var bu salatada! Aslında çiğ de değil, tuz içinde pişiyen bi balik (hamsi). Ama eşim yemiyor, türk arkadaşlarımız da yemiyor şu çiğ balığın yüzünden. Sizin için problem değilse eğer,tarifi yazarım.

Bütün Türkleri bilmem (siz biliyorsunuz galiba ) ama kurutulmuş balık, çiroz balık ve özellikle lakerda; anadolunun batı bölgelerinde favori bir yiyecektir. Üçü de çiğ balıktır ve çiğ olarak yenir ayrıca bir ısıl işleme tabi tutulmaz...

Bir de Karadenizin anadolu kıyılarında sizin bahsettiğiniz gibi hamsi, küp içinde tuza basılır buna tuzlama derler, ama bu hamsi daha sonra mısır unu ve çeşitli yeşilliklerle bulamaç haline getirilip kızartılır adına da hamsi kuşu denir. (Benim sevdiğim için en iyi yaptığım yemeklerden biridir hamsi kuşu bu arada...)
vicious_circle
Султан

Фото: 22

bakın, bu çorbayı beyenebilirsiniz galiba. "Уха" - ''Uha''
[ URL ]
bu çorbayı sürekli piknikte yapıyoruz, ama evde de yapabilirsiniz
Изображение
Malzemeler:
1 kilo balık
800 g patates
150 g havuç
150 g soğan
maydonoz, karabiber, defne yaprağı
tuz, dere otu
Çorbası tarifi:
Balığımızı temizliyoruz, balığının kafaları ve kuyrukları bi tencereye koyıp su içinde 25-30 dk pişiriyoruz.
Изображение
Ondan sonra balığının kafaları ve kuyrukları atabiliriz, çorba içinde onların ihtiyacımız yok, sadece bulyon kalsın. Balığı küçük parça halinde kesiyoruz.
[ URL ]
soğanı ince ince doğrayın
Изображение
Havuçu orta rende üzerine rendeleyin
Изображение
Patatesleri küp veya çubuk kesiyoruz
[ URL ]
kaynar suyu içine patates, tuz ve karabiber ekleyin. Patates kaynama olduğundan sonra, balık ekleyin, 15 dk pişin.Sonra havuçu, soğanı ekleğin. 5-7 dk daha pişin, sonra maydonoz, karabiber, defne yaprağı ekleğip ateşi kapatın ve 25-30 dk bekleyin.
Изображение
Servis yaparken dere otu serpin. Afiyet olsun!
Девчонки, успевайте в этом году остановить коня на скаку и женить его на себе! ..А то 2015 год - год козла))))
turkana
Царевна-Несмеяна

холодец tarifinde ise salatalık var, demek ki ruslar bunu yemeklerinde kullanıyor. İlginç...

siz yanlış gördünüs,holodets ta salatalık yok,belki süs için koymışlar.

Haklısınız şimdi tekrar baktım da bulamadım, özür dilerim. Ama holodets'in yanında ben hıyar yemeyi çok seviyorum.
Ira, koyduğun resimler çok güzel ve de lezzetli görünüyor. Sağolasın.
Hayalee kardeşim, sana yine takılmadan edemeyeceğim yine... Yahu sen nasıl sibiryankisin böyle...
Bak Ira ne güzel iç ve iştah açıcı yemek resimler koyuyor buraya, sen ise acemi genç kız gibi o yemek ne bu nasıl diye sorup duruyorsun.
Annen sana sibirya usulu yemekleri öğretememiş demek ki seni haylaz kız senii...

Şaka bir yana; bu konuya ilgi gösteren ve birşey yazarak emek harcayan herkese teşekkürler...
vicious_circle
Султан

Изображение

грузди соленые со сметаной

[ URL ]

сельдь с маринованным луком

Изображение

язык с хреном

закуски к водочке:)))
Azy gum garum gerum, gazy gumga... Azy gum garum gerum, gazy gumga
Irochka
Sonnige Paradys

Фото: 205

грузди соленые со сметаной
turkana
Царевна-Несмеяна

Balık olarak ne kullanıyorsunuz çorbada? Bizde, çorba için en iyi balık iskorpit balığıdır, ama kırlangıç balığından yapılan balık çorbası ise en bilinenidir.
Resimlerden gördüğüm kadar bizim balık çorbalarına benziyor, bir farkı var; biz balığı çorbada elimizle böyle tel tel yaparak iyice ufaladıktan sonra suya atarız, sizde ise balık parça parça olarak pişiriliyor galiba.
vicious_circle
Султан

винегрет
Изображение
turkana
Царевна-Несмеяна

bu sudak balığı (tatlı su balığı).
turkana
Царевна-Несмеяна

turkana emegine saglik. denegelim bakalim ...
tesekkurler
хаяла
Султан

Hayalee kardeşim, sana yine takılmadan edemeyeceğim yine... Yahu sen nasıl sibiryankisin böyle...
Bak Ira ne güzel iç ve iştah açıcı yemek resimler koyuyor buraya, sen ise acemi genç kız gibi o yemek ne bu nasıl diye sorup duruyorsun.
Annen sana sibirya usulu yemekleri öğretememiş demek ki seni haylaz kız senii...

Şaka bir yana; bu konuya ilgi gösteren ve birşey yazarak emek harcayan herkese teşekkürler...

abi haylaz da ne haylaz. valla ne yalan soylegim ben de nihayetinde nereye ait oldugumu bilemedim. rus yemeklerine gelince annem ogretmemis valla. nazli buyuduk sadece yemekleri yerdim. goruntulerini ve tatlarini biliyorum ama nasil yapilir bilmiyorum. mesela bir stalichiy salad vardi... tadina hayrandim , ama nasil yapiliyor bilmiyorum
bu konu bana faydali valla :))))))))

ama rus yemeklerini yapamamam beceriksiz oldugumu gostermez. guzel fars yemekleri yaparim, turk mutfagina nerdeyse hakimim ( kuru fasulye disida ) farkli ulkelerin tasta , corek ve salatalarini guzel yaparim. ozellikle italyan mutfagindan. bizim azerbaycan metbexini de unutmayaq :) offff ya kiz annelerne benzedim .. berbat ....

alper beycim konumuz daha yeni ben de eklerin zamanla bir seyler. simdi ogrenegim....
хаяла
Султан

Изображение

гречневая каша

Изображение

пшенная каша
Irochka
Sonnige Paradys

Изображение

щи со щавелем
Irochka
Sonnige Paradys

сейчас бы и холодец,и селёдку под шубой,и груздей в сметане,всё бы съела.
Мысли задним числом - всегда самые наилучшие...
timurhan
просто так...

Фото: 1

içecek
квас (kvas)

Изображение

кисель (kisel)

Изображение
turkana
Царевна-Несмеяна

манная каша
Изображение
кукурузная каша
Изображение
пшеничная каша (en sevdiğim yemeği)
Изображение
перловая каша
[ URL ]
turkana
Царевна-Несмеяна

драники
[ URL ]
сало
Изображение
оливье
Изображение
turkana
Царевна-Несмеяна

вареные раки
Изображение
turkana
Царевна-Несмеяна

Rus yemeklerini internetten bulabiliriz. Ama burada yazı yazan rus ve rusya kökenli hatta eski sovyetler birliği'ne dahil ülke insanlarının sevdiği yerel yemekler nelerdir? Yemek isimleri ve tariflerini anlatır mısınız? Tabii tarifleri türkçe olsun lütfen ...

Rus kefirli okroşka (türk cacığa benzer)
çavdar ekmeği
Mimoza salatası (salat malzemelerini katlı koymak lazım - pişirilmiş yumurta sarısını ve yumurta akını ayrıca, pişirilmiş som balığın filetosu, mayonez, kaymaklı yağı, soğan, pişkin havucu, pişkin patates )
Kırmızı som balığın havıyarı (siyah mersin balığın hayıarını ancak zengin insanlar yer )
Rus köftesi
Balık çorbası
улетаю в даль безоблачную
в город жаркий пятизвездочный!
lida83
лягушка-путешественница

Фото: 48

Модераторы

vika, Natali$ka

Фильтры

След.Пред.

Навигация