Мы заЖгли СтамбуЛ....)))

Все о главных городах Турции: официальной столице Анкаре и сердце Турции - Стамбуле. Район мраморного моря: Ялова, Бурса, Текирдаг, Чанаккале и др.
Ой - а мне то как он нравица.........Он такой хороший, что мне аж стЫдно, что я такая сЦУка
Изображение
Yuli@
-bebek gibi-

Фото: 194

Re: Мы заЖгли СтамбуЛ....)))

Сообщение лучик | 2006/06/23 16:12

аналогичная ситауция =)
Нас - девченок, не поймешь
Мой вот тоже такой весь положительный, а я себя как последняя сцука виду=) Навернео поэтому он и втрескался в меня по уще все таки это льстит моему самолюбию, что такой мужик за мной бегает я ж его вырвала из цепких лап одной украинской особы но он по моему не желеет =)))
лучик

Но, знаешь, когда ты туда уже переезжаешь, то город не кажется таким сказочным... всё приедается... Начинаешь тосковать по родине, по ее недостаткам даже...

Ну млин лучше привыкнуть к сказочному, чем к Г**ну какому нить

Я имею в виду, со временем привыкаешь ко всему хорошему и ощущение сказочности притупляется...
Айгюль
стамбульская киевлянка

Фото: 10

ВАЙ!!!!Какие у вас впечатления классные))))просто супер!! Я в Стамбуле еще не была, но уже чувствую,что мне там определенно понравиться!!!Поеду в Августе))))
Manyasha
Guzel nerede, kavga orada

Фото: 23

Обязательно поезжай! Я, когда первый раз приехала в Стамбул (в 2004), то была просто поражена его красотой и необычностью!
Айгюль
стамбульская киевлянка

Я имею в виду, со временем привыкаешь ко всему хорошему и ощущение сказочности притупляется...

Ню да....жаль конешно
Но мне пока к этому привыкнуть не грозит Хочетца ещеееее и ещеееееее))))))
Изображение
Yuli@
-bebek gibi-

ДАваЙ - даваййййй
Изображение
Yuli@
-bebek gibi-

sorry honey for using your acc.cos i couldnt write any comment about this journey.lets begin...
öncelikle yazılanlardan pek bişey anlamadım.yani napılmış ne edilmiş.çevirmeye çalıştım ama bu rusçadan nefret ettiim kadar var.istanbuldan bahsediliyor.ben ve yulia hakkında yazılanlar söylenenler.yorumlar falan filan.bi de benim aazımdan dinleyin istedim.uyuzluuna türkçe yazdım ki çevirme gereği duyanlar da tırmalasın die.bu benim yuliayla olmasını istediim ilk büyük düştü.onunla istanbula gidip onu gezdirip ona unutamıyacağı bi tatil yaşatmak.2 güne sıkıştırılmış bi tatil olayı.ben aslında birine gerçekten bağlandığımda onun mutlu olması için kendini hiçe sayarak uuraşan bi tipim.salaklık mı bilmiyorum.ama uzun süredir bööle bi duyguya ihtiyacım vardı.ve bu sefer dedim sırası geldi.bu tatlı kızın o güzel gülümsemesini yüzünde sürekli görmek için.ben tatilime yulia için başladım.izin günümü ona göre ayarladım.herşeyi günlerce planladım.ve herşey kesinleştiinde patlattım süprizi.yüzündeki ifadeyi görmek bile bana yeterdi.hazırlandık ve havaalanına geldik.aynı uçakta yanımda o ve ilk kez hoşlandıım biriyle bir tatil için istanbula gitmek.süperdi.ben çok uzun süredir bu kadar mutlu hissetmemiştim.belki de mutlu olmak için fırsatlar yaratıodum kendi kendime.ama bu sefer herşey mükemmel olmalıydı.ve bence de oldu.ilk gece benim eski eve gittik.göksu bizi bekliodu havaalanında.insanın kanka dedii biriyle yeniden hem de yoğun bi 6 ay soonasında görüşmesi gerçekten hoş.yulia yı gördü.muhabbet etti.ve gene her zaman olduu gibi bombasını patlattı."kardeş biliosun benim için güzellik her zaman 2. planda gelir.sana diğer geyik elemanlar gibi o sandıın muhabbeti yapmıcam.yalnız şunu bil ki gerçekten çok akıllı bi kız buşmuşsun dedi.diğer ruslardan gerçekten farklı..." zaten biliodum.işte kanka farkı..o gece dışarı çıkmadık.hani şu tombul şişeler var ya üstünde souk içiniz yazar.onlardan güzel bi alem yaptık kendi çapımızda.manyak oldum.yeniden eski evimde.eski ortam ve yeni biri.yulia...kısa tatil boyunca en fazla yeri göstermeliydim.ertesi gün önce nişantaşı yaptık.en elit yerden başlattık yani:))arkasından beşiktaşa dooru sallandık.ama maçkadaki teleferikten bozma aletle..deniz görmesini istiyodum.biliodum çünkü çok istiyodu.sonunda beşiktaş.biri olsa da yüzündeki o hayret verici ifadeyi çizebilse.direk üsküdara geçtik.kız kulesine götürmek isitiyodum.karşısında ince belli bardaktan çay içmek.çingen hatundan gül almak.güneş o tatlı yüzünde parlarken fotoğrafını çekmek.diğer aşıklara bakıp denizden geçen gemileri ve diğer yakayı izlemek.ordanmanzara olarak tek geçtiim modaya çıktık.hani şu ağaçların arasında vapurun geçişini izlediin kuş seslerinden başka bişeyin pek de duyulmadıı.modanın büyüleyci havası benim için orayı hep farklı yapmıştır.bahariyeden aşağıya indik.el ele :))) ona kumpir sözü vermiştim.çünkü biliodum iirenç kartuşkalardan tatmıştım moskovada.sen gel de bizim kumpirleri gör muhabbeti havamızı atmıştık zamanında...20 dklik vapur sefasından soona beşiktaştan yürüyerek ortaköy.işte her zamanki gibi cami tüm ihtişamıyla denizi kucaklıyor.sanırım o an tek istediği o kumpir dükkanını komple rusyaya götürmek olmuştur.gerçekten çok iyiydi.eve geldik.gece için hazırlanmalıydık çünkü büyük olay taksim ve istiklal...izmirliyim ama nedense iznimi almak için uuraşırken aklımda tek şey vardı istiklalde saatlerce yürümek.bu şehir insanı gerçekten bağlıo.sigara gibi kopmak istesen de o seni bırakmıyo.nevizade:)))tüm sandalyeler dolu.herkes muhabbetinde.eğlenmek için gelmiş bi ton kalabalık.önce gizli bahçede hafif bi cila arkasından bianco...yeni açılan bi yerdi.ve benim için de ilkdi.saatlerce ona sarılarak dansetmek.istanbulda taksimde herhangi bir çatı katında.meydandan gelen o ışıkların üzerinde uçuşan kuşlar sanki bizimle beraber dansediolardı.benim için biliodum ki o an tatilin pik noktasıydı..ama yanılmışım.ertesi günü çok daha hareketliydi.turist moduna girmiştik.ayasofya topkapı ve boğaz turu.denizin üzerinde geçen bi buçuk saat..her noktada çekilen fotoğraflar.o kadar yorgundukki tamam dışarı çıkamayız dioduk.ama göksu gene gelip işi bozdu.onun da kız arakadaşı ve diğer ev arkadaşının sevgilisiyle beraber gene taksimdeyiz.life roof...izdihamın arasından sıyrılıp mekana çıktık.beğendin mi ya da mutlumusun die sormuodum.sadece takılıoduk.ama insanın gözleri yalan söyleyemez derler.ve ben gözlerinden anladım.parlıyodu:)))amacıma ulaşmıştım.evet mission completed.2 gün içerisinde en iyisini yapmaya çalıştım.o olmasa istanbul sadece altı aydır görmediim bi yer olacaktı.ama onunla ben bu şehri yeniden keşfettim.her noktasını..şimdi istanbul deyince aklıma yulia geliyor.umarım onun da aklına ben geliyorumdur.belki de gelmiyorumdur.belki de bunlar sadece bi rüyadır.ben o 2 gün sadece hayal görmüşümdür.ama şunu biliyorum ki hayatımda gördüüm en güzel rüyaydı.yulia'ydı )))
Изображение
Yuli@
-bebek gibi-

Ню да....жаль конешно
Но мне пока к этому привыкнуть не грозит Хочетца ещеееее и ещеееееее))))))

Меня саму туда уже на второй день дома у родителей в Киеве обратно тянет!
Айгюль
стамбульская киевлянка

Ой, лучше б на инглише всё было...
Айгюль
стамбульская киевлянка

ахахахахаха)))))))))))))))
Боже мой)))
Этот моЁ чудо стыбзило мой пароль ЗаранеЦ какой
...Кто бы перевел теперь...........Хих) ......да уж - не ожидала))))))
Изображение
Yuli@
-bebek gibi-

Пусть бы сам себе регистрацию сделал.
Айгюль
стамбульская киевлянка

Да он наверно не допер на русском
А я через его комп как то заходила и видимо сохранился пароль
млин..... чёж он написал то?? Не признаётся
Изображение
Yuli@
-bebek gibi-

Ого! ничё себе вдохновение какое у него. Каку поэму написал о вас в Стамбуле.
Там тебе Rocero вкратце рассказал, что к чему.
Но я б на твоем месте села за словарик и перевела все дословно Я б не утерпела, жуть как интересно было б, что там в подробностях-то, если б мой столько накалякал?
В жизни обязательно должны быть паузы. Такие паузы, когда с вами ничего не происходит, когда вы просто сидите и смотрите на Мир, а Мир смотрит на вас © Карл Ренц
W_e_n_d_y
Cherchez la femme...

Фото: 0

Вот и я добралась до твоей истории)))
Молодец что хорошо отдохнула)))
Стамб это круто!!!!
Здорово!!!
Yildiz!
Звезда Востока

Фото: 414

а мне твои фотк очень понравились! так реально передают атмосферу! прям реально зажгли Стамбул!
Изображение
Valencia
Tinkerbell

Фото: 3

Ты тоже ничего из написанного не понимаешь?
Айгюль
стамбульская киевлянка

Но я б на твоем месте села за словарик и перевела все дословно Я б не утерпела, жуть как интересно было б, что там в подробностях-то, если б мой столько накалякал?

ГГыг)) Я уже подпрегла кое кого из мсна переводить))) Обещали На английский правда! Ню хоть ТАК
Изображение
Yuli@
-bebek gibi-

Ты тоже ничего из написанного не понимаешь?

НеА))))))

Valencia, Yildiz!
Изображение
Yuli@
-bebek gibi-

Мдя, значит, он зря старался!
Айгюль
стамбульская киевлянка

Модератор

vika