смс на турецком!кто может перевести попробуйте! Может кому пригодятся

Все вопросы, связанные с изучением, происхождением и грамматикой турецкого языка. Переводы текстов, песен. Изучаем турецкий вместе!
1-Düşünsene iki mezar arasında bir mezar,o mezarın içinde bir tabut,o tabutun içinde bir kefen,o kefenin içinde ben ve benim içimde hala ölmeyen SEN.
2-Sen çölde yaşayacak kadar değerli,dalında açmış çiçek kadar güzelsin.Kaybedilmeyecek kadar önemli,kaybedilince de bulunmayacak kadar ÖZELSİN
3-Yüreğine damla damla umut,günlerine bin tatlı mutluluk dolsun.Sevdiklerin hep yanında olsun yüzün ve gülün hiç solmasın.
4-Bu gece ayın doğuşunu bekle,yıldızlara uzanmayı dene imkansız olduğunu anladığında üzülme.Seyretmekle yetin tıpkı benim seni özlemekle yetindiğim gibi.
5-Dün cennetten haber aldım.En tatlı meleklerden biri kaybolmuş.Bana onu görüp görmediğimi sordular.Ama korkma seni ispiyonlamadım.Canım arkadaşım.
6-Seni tahmin edemeyeceğin kadar,tahmin etsen de bilemeyeceğin kadar,bilsen de düşünemeyeceğin kadar,düşünsen de inanamayacağın kadar SEVİYORUM
7- Sevgilerin en güzeli seni sevmek,özlemlerin en güzeli seni özlemek.ve hayatın tadı sabah kalktığımda var olduğunu bilmek.
8-Sanma gözlerim sana baktıkça bıkacak.Ölsem bile kalbim seninle kalacak.Son nefesim olsa bile son sözüm:”SENİ SEVİYORUM” olacak.
9-Garip bir duygu yüklenirse yüreğine gözlerin zaman zaman takılırsa uzaklara kulakların amansız deli gibi çınlarsa bil ki bir yerde ÖZLENMİŞSİNDİR.
10-Bazı geceler gökyüzüne baksan da ayı göremesin.Ama bilirsin ki ay gecenin içinde bir yerde saklıdır.Tıpkı yanımda olmasan da her zaman kalbimde olduğun gibi.
11-Sevgi tıpkı gül gibidir.Rasgele tutarsan dikenleri batar.Tutmasını bilirsen o gül senindir.GÜLLERİN GÜZELİNE…
12-Güneş herkes için doğar.Ay ise gece uyumayanlar için doğar.Sen bu gece uyuma güzel,gözlerini kapama ben bu gece ay olacağım sadece senin için doğacağım.Sevgilerimle
13-Gecenin karanlığında,güneşin ışığında,suyun damlasında,selin coşkusunda kimi yanımdasın kimi rüyamda ama hep aklımdasın sakın unutma.
14-Baharı çiçekle,çayı tek şekerle,hayatı seninle seviyorum.Senin sesini,gözlerinin rengini,gelmişini geçmişini…Tutmayın lan beni neyse seviyorum seni
15-Sevgin kelepçe olsa takarım,sevdan zindan olsa yatarım,aşkın zehir olsa yutarım.Ne kelepçe ne zindan ne de zehir durduramaz beni.Çünkü senin umudunla yaşarım.
16-Karanlık geceden bir yıldız tut kendine yüreğine ışık olsun ama yıldız için güneşi unutma.Çünkü mutluluğun en büyük ışığı odur.
17-Düşünüyorum da düşüncelerin en güzeli senin beni düşünüp düşünmediğini düşünürken düşündüğünü düşünmek olsa gerek diye DÜŞÜNÜYORUM.
18-Dertlerin kum tanesi kadar küçük,sevinçlerin nisan yağmurları kadar bol olsun.Öğlesine mutlu ol ki gözünden akan yaşlar değerini bilmeyenlere sadakan olsun.
19-Sana yeni ev adresimi gönderiyorum.Oturmaya beklerim.Ara bul caddesi dön dolaş mahallesi bekle bulursun apartmanı numara dokuz ama biz evde yokuz.
20-Güller ellerinde açsın ama dikenleri batmasın.Sevda hep seni bulsun ama yaralamasın.Mutluluk hep yüreğine dolsun ama beni unutturmasın.
21-Ya parçalarım bulutları seni bulurum ya da vururum kendimi kurtulurum.Biliyorum ateşle oynuyorum ama ben o ateşi seviyor ve özlüyorum.
22-Acının umutlarını yok ettiğini yerde umutlarını yeşertecek bir sese ihtiyaç duyarsın.Ben bildiğin yerde bildiğin gibiyim.
23-Tatlı biri vardır sevilmeye değer güzel biri vardır görülmeye değer iyi dostlar vardır özlenmeye değer ama biri vardır ki işte onun için can vermeye değer.
24-Sen seni özleyenin özleminden habersiz hasretle özlenmektesin sen var ya sen özlemler içerisinde en çok özlenensin.
25-Şimdi uzağız ama belli mi olur belki demli bir çay kokusuyla gelirim sana,belki yağmur olup yağarım sokağına ,kim bilir yaprak olup düşerim önüne bekle…
26-Bir isim var unutamadığım,bir çiçek var koparamadığım,bir hayal var kuramadığım bir de sen varsın özleyip de ulaşamadığım.
27-Yaşamın kaynağı sevgiyse eğer,sevgi bir tutkuysa,tutku bir amaçsa,amaç bir şeyleri paylaşmaksa,paylaşmak dostluksa,dostluk hatırlanmaksa her zaman aklımdasın.
28-Dostluk gülü dikeniyle avuçlamaktır.Elin kanasa da hesap soramazsın.Dostluk vefadır,onu hiç unutamazsın.Unutulmayan her dost güzeldir.O güzele selam olsun…
29-Bu mesajı silersen benden hoşlanıyorsun,silmezsen beni istiyorsun,cevap vermezsen beni seviyorsun verirsen bensiz yapamıyorsun hadi bakalım şimdi ne yapacaksın…
30-Git rüzgar dostuma.onu nasıl özlediğimi anlat.Mutluysa usulca gel yanıma.Ama mutsuzsa dostun her zaman yanında diye fısılda.Unutmasın ki yüreğim hep onunla…
31-Özlem:seni görmediğim her an.Hüznüm:gönlümü acıtan unutulma korkusu.Sevgi:tüm ruhumda hissettiğim sen.Sen ise biricik dostumsun..!duygularımsın…
32-Hayatta kimse için ağlamaya değmez.Ağlamaya değenler zaten ağlatmaz.Eğer yine de ağlaman gerekirse başını dik tut ki göz yaşların seni ağlatan kişi kadar alçalmasın.
33-Geceler seni sevdiğim kadar uzun olsaydı dünya hiç güneş yüzü görmezdi.Nasıl imkansızsa yıldızları saymak işte öyle imkansız seni unutmak aşkım.
34-Yeryüzündeki her aşkın bir meleği varmış burada biten her aşk için bir melek ağlarmış.Sana söz veriyorum aşkım bizim meleğimiz hiç ağlamayacak.
35-Bir damla gözyaşın olmak isterdim,göz pınarlarından doğup yanaklarında hayat bulup,seni seviyorum diyen dudaklarında ölmek için bir tanem.
36-Keşke yalnızlığım kadar yanımda olsaydın.Yalnızlığımla paylaştıklarımı seninle paylaşsaydım.Keşke senin adın yalnızlık olsaydı da ben hep yalnız kalsaydım.
37-Sen güllere özenme güller sana özensin.Üzme tatlı canını sen güllerden güzelsin.Sen aşkım…her şeye bedelsin.bu bedel ölüm bile olsa senin için seve seve... Güllerin Güzeline…
38-Ne seni unutacak kadar zaman geçecek,ne geçen zaman seni unutmaya yetecek.Bırakıp gitsen de unuturum sanma zaman alışmayı öğretir ama unutmayı asla.
39-Bakarsan uzaktayım,düşünürsen aklındayım,hissedersen kalbindeyim,üşüyorsan tenindeyim,özlüyorsan yanına geleyim,seviyorsan ömür boyu seninleyim.
40-Kalbime dokunduğunda hislerimdesin.Gel diye ağladığımda gözlerimdesin.Yastığa baş koyduğumda düşlerimdesin.Ama en önemlisi bir tanem her zaman kalbimdesin.
41-Bir miktar gül kokusu kalır gül tutan elde zannetme ki gül yaşar dikenin himayesinde.Dikenin itibarı gül sayesinde.Güllerin En Güzeline.
42-Duygular vardır anlatılmayan sevgiler vardır kelimelere sığmayan kalpler vardır acılarla parçalanmayan.Bazı insanlar vardır UNUTULMASI ASLA MÜMKÜN OLMAYAN…
43-Dostluklara mesken bu yürek aşka değil…sevgilinin sözlerine değil,dostun sözlerine,selamına,merhabasına muhtaç …Merhaba ey dost bugünde yürektesin.
44-Aşkın kalbindeyse,mutluluğun elindeyse,istediğin sadece iki kelimeyse SENİ SEVİYORUM.
45-Deniz kumsaldaki kumları,zaman geçmişteki anıları siler ama hiçbir şey kalbimdeki gerçek aşkı silemez bir tanem.
46-Sevgiyi taşımak değil hasreti çekmek zor.Ağlamaya alışmak değil gülmeyi unutmak zor.Yaşamak ya da ölmek değil özleyince görememek zor.
47-Ne zaman denizler çöl olur,çöller deniz olursa,güneş doğmayı unutur,ay çimenlerin üzerine düşerse,denizlerin dibinde yosun yerine gül biterse İŞTE O ZAMAN SENİ “unuturum”.
48-Seni karanlık gecedeki yalancı yıldızlar gibi değil,en mavili bir gecede gökyüzüne adını yazacak kadar özledim.
49-Dost dediğin demli çay gibi olmalı.Şekeri ne eksik ne fazla.İçince insanda hoş bir tat bırakmalı.Bazen acı,bazen tatlı ama hep ihtiyaç duyulmalı.Senin gibi.
50-Önüne geleni değil uğruna öleni sev.Sana bakanı değil senin için ağlayanı sev.Seni seviyorum diyeni değil seni seviyorum derken iliklerine kadar titreyeni sev.
51-Hani kardelen gökyüzüne aşık olurda başını karın altından çıkarır ya yüreğim der ki yüreğine kardelen kadar cesaretin yoksa sakın aşık olma.
52-Sen gökyüzü kadar yüce,başak kadar mağrur,gece kadar gizemli,yağmur kadar bereketli ve durgun deniz üzerindeki yakamoz kadar tatlısın.
53-Bir kıvılcım düşer önce büyür yavaş yavaş bir bakarsın volkan olmuş yanmışın arkadaş.Dolduramaz boşluğunu ne ana ne kardeş…
54-Beyaz bir güvercin gönderiyorum sana.Kanatlarında sevda,kalbinde aşk,yüreğinde umut ve gagasında bir not:”Seni Seviyorum”…
55-Unutma…!Unutmak,unutmayı unutmak için olsun.Çünkü;unutulanlar,unutanları asla unutmaz.
56-Sen en büyük sevgiyi hak edecek kadar “Mükemmel” ama herkesin seni sevmeyi hak edemeyeceği kadar “Özelsin”!...
57-Ayrılıklar küçük sevgileri öldürür.Ama büyük sevgileri güçlendirir.Tıpkı rüzgarın mumu söndürüp yangını güçlendirdiği gibi…
58-Eğer çölde bir çiçek olsan seni kaybetmemek için göz yaşlarımla sulardım.Eğer gözümdeki bir damla yaş olsaydın seni kaybetmemek için hiç ağlamazdım…
59-Seni saçaklarda titreyen serçenin kanat çırpması kadar masum ve bir anne duası kadar içten severim.
60-Ben seni bir serçenin gözyaşı kadar sevdim.Bana soracaksın.Sadece bu kadarcık mı diye.Ama bilmediğin bir şey var.Serçeler ağladıkları zaman ölürler…
61-Hasretini çektiğim aşk isimli engin denizimsin.Yüreğimin derinliklerinde savaşırken boğulursam bana sevginle can verir misin,AŞKIM.
62-Yokluğun yağmura yazı yazmak kadar zor,sensizlik ölüm kadar acı,varlığın yaşam kadar kutsal,sen nefes kadar önemli,canım kadar değerlisin.
63-Sayın abonemiz,bu bir hasret mesajıdır.Görüşme ücreti sizin tarifeniz tarafından karşılanacaktır.Eğer özlediyseniz mesaj,özlemediyseniz çağrı bırakınız.
64-Her aya bakışında beni hatırla.Yıldızlar takılırsa gözlerine,gözlerine baktığımı sakın unutma.Bir yaprak düşerse avuçlarına ellerimdir sakın bırakma!!!
65-Sevgi bir su damlası olsaydı;okyanusları,bir yaprak olsaydı;bütün ormanları,bir kum tanesi olsaydı;kumsalları,bir yıldız olsaydı;tüm kainatı sana vermek isterdim.
66-Hayatta 4 yanlış yaptım.Doğmak,yaşamak,büyümek ve umutlara sarılmak 1 tek doğru yaptım o da seni sevmek.Ama unutmuşum güzelim 4 yanlış 1 doğruyu götürdü.
67-Aşk;karşındakini bulunmaz Hint kumaşı sanmakla,hıyarın teki olduğunu anlaman arasındaki zamandır.
68-Bulutlara yükledim özlemimi,rüzgarlarla yolladım selamımı,yağmurlarla yolladım göz yaşlarımı,küçük melekler gönderdim seni öpmeye geldiler mi?...
69-Kimsesiz zamanların yalnızlığında,aydınlık diyarların masalsı görüntülerinde,küçük bir çocuk yüreğinin annesine olan sevgisi değerinde bir merhaba dostum.
70-Dost;deniz kenarında taş toplamaya benzer,önce teker teker toplarsın,sonra teker teker atarsın,ama bazılarını atmaya kıyamazsın,sen o kıyamadıklarımdansın…
71-Bir insanın düşleri olmalı sonsuzluk gibi.Bir insanın özlemleri olmalı yarınlar gibi.Bir insanın yarınları paylaşacağı dostları olmalı o da senin gibi.
72-Dostluk yüreğindeki acıyı paylaşmaksa,ağladığında sıcacık bir kucaksa ve gerektiğinde ateşe atılmaksa dünya durana ve bu can ölene dek DOSTUNUM…
73-Hayatın en güzel anı,her şeyden vazgeçtiğin zaman sizi hayata bağlayan dostlarınızın olduğunu düşündüğünüz andır…
74-Ay yıldızlara mutluluk fısıldarken,gökyüzü sevincini yeryüzüyle paylaşırken ben sana bir parça mutluluk yolluyorum.İçindeki umut çiçekleri hiç solmasın diye.
75-Her rüzgar savuracak bir toz,her hayal yaşanacak bir can,her düş gerçekleşecek bir umut bulur.Bulunmayan tek şey senin gibi dosttur.
76-Yaşamı ıskalamak istemiyorsanız her nefes alışınızda ve verişinizde kısacık anı mutluluğa çevirin.
77-Sevgine susamıştım.Hasretini yudumlamakla geçiyor bütün zamanım ve dudaklarımı kurutan özleminle yetiniyorum.Bazen bir yağmur damlası bazen rüzgarın yelesi olup veya bir kırmızı gülün goncasına gizlenip sana gelmek istediğimi bilsen yeter…
78-Yüreğim umulmayan yaralarla baş edemezken,bir tatlı aşk gülüşü özledi gözlerim.Hangi alemde,hangi düşlerde isen gel.Çünkü seni ve gülüşünü “ÇOK ÖZLEDİM”.
79-Rüzgarın kemanını çaldığı,damlaların cama vurduğu,soğuk bir yatağa uzanıp “keşke”dediğin bütün güzellikler senin olsun.
80-Gözyaşlarım denize aktığı zaman dalgalar şu imzayı atıyor:(”SENİ SEVİYORUM”.)
81-Hatırlamak gönül dağındaki gül kadar güzel ise,Unutulmak hüzün dağındaki diken kadar acıdır.
82-Dostluklarda özlem olmalı ki yürekler tazecik kalsın.Birazda acı vermeli ki yürek dostluğun değerini bilsin.Yürek cesur olmalı ki dostluklar ölümsüz olsun..
83-Yüreğin öyle güzel ki onu incitmelerine izin verme.Ne sıcaklığını yitir ne dostluğunu tek korkun unutulmak olsun.Seni unutana da yazıklar olsun.Her zaman gül emi?
84-Bir kutu dolusu yaşam gönderiyorum sana.Sade bir kurdeleyle süslenmiş.Çöz kurdeleyi ve kaldır yavaşça kutunun kapağını…kocaman bir fırça ve bin renk koydum kutuya.Bir cennet resmi yapıp içine gir diye…BiRTANEM.
85-Hayat denilen şu kısa yolculukta,sevgilerin sevdaların ağızlarda sakız olduğu şu zamanda.Herkesin kendini kadere terk ettiği,aşklarını ise kalbine gömdüğü bir anda sevdaların mezara gömüldüğü yerden sana sesleniyorum:”ORDAMISIN”
86-Günün ilk ışıkları sahile vurduğunda,martılar yalnızca ikimizin anlayacağı bir dille şunu fısıldar denizin kulağına:Seni Çok Özledim…
87-Bazı rüyalar diğerlerinden çok uzun sürer.Bazıları da çok çok güzel.Benim en uzun ve en güzel rüyam şu an bu mesajı okuyor.
88-Ağlamayı bil gülmeyi unutma.Sevmeyi,sevilmeyi bil.Beni hatırla demiyorum ama unutma.Gülmek güllerin,yıldızlar gecelerin,ama mutluluk sadece senin olsun.
89-Ateşin ve güneşin kutsal ve tutsak ülkesi Mezopotamya’dan gün kadar genç,tarih kadar yaşlı,ateş kadar yakıcı,kuşlar kadar özgür olman dileğiyle…
90-Şair bensem:şiirim sensin,deli bensem:zincirim sensin,sarhoş bensem şarabım sensin,aşık bensem:aşkım sensin,ben hala yaşıyorsam:sebebi sensin.
91-Her martı bir deniz,her yaşam bir ömür,her uyku bir rüya,her nota bir şarkı,her ağaç bir kök bulabilir.Ama ben senin gibi bir dost asla bulamam…
92-Aramızdaki mesafeler ne kadar uzak olursa olsun sonsuza giden tüm yollara adını yazdım.Hangi yoldan geçersen geç seni sevdiğimi okuyacaksın.
93-2 tutkum var resmin ve sen,2 sırdaşım var geceler ve sen,2 çiçeğim var hasret ve sen,2 derdim var sensizlik ve sen,1 canım var YALNIZ SEN…
94-Dinime imanıma,kitabıma kuranıma,yaşlı anama bakkalcı babama,dilenci amcama sarhoş dedeme,jiletçi nineme,müslümcü teyzem üzerine yemin ederim ki seni çok özledim.
95-Bekar imam köyde aşık olduğu kızı istemiş.Ama kızı vermemişler.Namaz vakti gelince imam mikrofona: sıradaki ezanı sevipte kavuşamayanlar için okuyorum demiş.
96-Yalnızlığa gömüldüğün bir akşamda,güneşin geç doğduğu soğuk bir sabahta,özlediğinde ve üzüldüğünde beni hatırla ben hep yanındayım.
97-Hayatı öyle bir yaşa ki hayat seni kıskansın.Öyle bir sev ki ölüm sana acısın.öyle bir dost ol ki dostun olmayan utansın…
98-Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden,geri dönmek isteyipte dönemeyince de çaresizlikten delirten hayatta sadece bir defa görülebilecek bir rüyasın sen!
99-Gözlerinle sözlerinle samimiyetinle ve kalbinle bence dünyada sahip olunacak en güzel dostsun!
100-Sürün hatta ailece sürünün inşallah çocuklarında sürünür.Tek dileğim ömür boyu sürünmeniz.”Arko Nem Cildinizi Korur”
101-Bir gülistandır dostun yüreği.Sevgi tadında gül desenli dostun sözleri narindir benim dostum güzeldir gonca gül gibi.Seviyorum seni bülbülün güle yandığı gibi.
102-Gül kokusu akşamlarda dost hasreti yaşadık belki yeri geldi ayrılıklara ağladık ama kalbimizde yaşattığımız dostluğumuzu asla unutmadık.
103-Eğer bir gün ıslak sokaklar boyu dostluğu ararsan adım adım ve bir hançer saplanırsa yüreğine uzat bana ellerini ve unutma biz eski değil eskimeyen dostlarız.
104-Bazen yenik düştük zamana, esiri olduk anlamsız koşuşturmaların. Ama ismini yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç unutmadık. Unutmayacağızda.
105-Uzaktayım sanma çok yakındayım. Goncası kırılmış, ümidi çalınmış güle sor beni…
106-Ağaçtan düşen her yaprak kurumaya, gönülden düşen her insan unutulmaya mahkûmdur. Sen ne ağaçtan düşüp kuruyacak, ne de gönülden düşüp unutulacak birisin.
107-Aşkın ile kıl derbeder, gönül bu derde sabreder. Aşktan gelen aşka gider. Kalbe ferman ey sultanım…
108-Tut elimden kaldır beni. Aşkın ile yandır beni. Haber gönder aldır beni. Dile ferman ey sultanım…
109-Bizim ömrümüzde ırmaklar vardır, sularında hayallerimizi yüzdürdüğümüz. Bizim ömrümüzde dostlarımız vardır, günlerimiz ayrı geçtiğinde üzüldüğümüz…
110-Her rüzgar uçuracak bir toz bulur.Her hayat yaşanacak bir can bulur.Her düş gerçekleşecek bir umut bulur.Bulunmayan tek şey senin benzerin haberin olsun.
111-Gün dağlar arkasından yükselirken,gözlerin ateş parçası kadar yanarsa,bir dost sesine ihtiyaç duyarsan,bir selamınla dağlar yıkılır bilesin...
Marij
Султан

Фото: 22

Модераторы

vika, Natali$ka

Навигация

Вернуться в Турецкий язык