ПЕРЕВОД Е-МЭЙЛОВ И ДЛИННЫХ ТЕКСТОВ !!!ПИШИТЕ СЮДА!!! 8

Все вопросы, связанные с изучением, происхождением и грамматикой турецкого языка. Переводы текстов, песен. Изучаем турецкий вместе!
пожалуйста помогите с переводом юридического документа. это очень важно. заранее благодарю.
reşit olmayıp eşim ... ile müşterek velayetimiz altında ulunan Balçova ...doğumlu kızım ....nın dalediği zaman yurt dışına çıkmasına,yurt dışında dilediği süre kalmasına, gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında pasaport muamelelerinin yapılmasına, annesi ...nın pasaportuna işlenmesine, pasaportunun vize edilmesine, sürelerinin uzaltılmasına, kısaltmasına, pasaportunu teslim almasına rıza ve muvafakatımın bulunduğunu beyan, kabul ve imza ederim.
JannyEven
Пантерка

Пожалуйста,прошу еще раз-близкий смысловой перевод.Понимаю_непросто,но ОЧЕНЬ надо.Благодарю,кто возьмется.
1)Я хотела,чтоб ты нашел мою любовь.Так хотела,чтоб все у нас случилось вновь.И поверь,у сердца хватит сил,только ты его в подарок попроси...Между нами порвалась тоненькая нить,не исправить,и даже не заговорить.Я дышу,а сердце не стучит ...Найди меня-назови своей надеждою. Найди меня между пустотой и нежностью.Найди меня самую свою любимую,найди меня как в метели вишню зимнюю.

2)Несколько часов над бездною(пропастью) нам осталось, неужели зря по лезвию(краю) я бежала...чтож может быть подождешь..
Небо-это я,посмотри на меня,мне нужно тебе сказать,что не хватило мне 1дня,чтоб эту любовь понять.Давай все начнем опять.
Изображение [ URL ]
SENSIZLIK
Sihirli kadin

Переведите пожалуйста на
Selam kar güzeli...Ben çok iyiyim.Bankada çalışıyorum,bankamıza bağlı şubelerin para ihtiyaçlarını karşılıyoruz.Biraz riskli bir işimiz var.Tatilde yanımda olan uzun boylu arkadaşım (Mehmet) onunla beraber aynı şubede çalışıyoruz,fakat birimlerimiz farklı.Ben annemle beraber yasıyorum.Babamızı 2000 yılında kaybetik.Boş zamanlarımda futbol ve masa tenisi oynamak,sinema,yazın her hafta sonu denize girmek,kitap okumak ve bunun gibi rutin faaliyetlerde bulunuyorum.ayrıca salsa dans eğitimide alıyorum :) .Ben Ukrayna'ya gelmek isterim.Buluşmak ne kelime.Tabiki sadece seni görmeye gelirim ve otelde kalmam senin evde kalırım :) tabiki sen ve ailen de kabul ederse.Benim orada senden başka tanıdığım kimse yok ki.Biz seninle çok iyi arkadaşız.hep öyle kalacağız.Sana teklifimi bir kere yaptım ve sende bazı sorunlardan dolayı kabul etmedin.Bende saygı duydum.Ben dine değil,tanrının yattığı insana önem veririm.Zaten bütün dinler sevgi üzerine kurulmuştur.Allah sevgisi ve insan sevgisi.Yalnız benim merak ettiğim bir konu var:Kabul etmemen senin görüşünmüydü yoksa ailen istemediği içinmi istemedin?Bana dürüstçe cevap vermeni isterim.Neyse artık bu konuları fazla kurcalamayalım.Seninle mektuplaşmak çok hoşuma gidiyor.Bu beraberliğimiz umarım bitmez.Bir şeyi unutmamanı dilerim.Burada yani Antalyada bir evin var.Gelip her zaman misafirim olabilirsin.Yeni fotoğraflarımı şimdi gönderemiyorum bilglsayarda bir problemim var.Onu halledip en kısa zamanda göndericem.şimdilik hoşçakal kendine çok çok iyi bak KAR GÜZELİ
Зарание большое спасибо!!!
Gal4onok
падишах

Девочки, миленькие! Переведите пожалуйста!
Hasretler özlemenin degerini ögretir. Sonra ne türküler avutur insani. Ne deniz nede yanan tutun kokusu, sevmek sevdiklerini özlemektir dersin ve SUSARSIN..

Спасибо!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Griff
янычар

Дорогие мои!!!! пожалуйста, переведите открытку ко свадьбе!!!!
Завтра у подруги свадьба!!!!!

Прекрасной паре в День вашей свадьбы:
Живите счастливо и храните в памяти самые дорогие мгновения - вашу первую встречу, первый поцелуй, первые признания в любви...
Впереди вас ожидает еще столько прекрасного! Любите и берегите друг друга. пусть сбываются все ваши мечты и надежды!
с любовью ваши друзья.

Заранее благодарю!!!
Что бы ни происходило в твоей жизни, следуй своей мечте.
Liliana
падишах

Фото: 106

Модераторы

vika, Natali$ka

Фильтры

Пред.

Навигация

Вернуться в Турецкий язык