Valley of the Wolves Irak Oskar almalı.

Degisik konulari burada tartisiyoruz
Nihayet Kurtlar Vadisi Irakta gösterime girdi.

İlk başta şunu belirtmek isterim, bu filim kesinlikle gişe rekorları kıracak.İnanıyorumki ilk günden milyonlar bu filmi izledi.

Kurtlar Vadisi Irakta, hayatımda izlediğim en iyi Türk aksiyon filmi. Sahneler gayet gerçekçi, konusu güncel, efektler müthiş.Tabi birazda sinemada izlemenin avantajı var.Çünkü sinemada izlediğiniz zaman her silah sesini farklı farklı algılayabiliyorsunuz mesela ama normal t.v malesef bunu algılamak imkansız.

Film Polat Alemdar ve ekibinin Irak ( Erbile ) gidiş yolculuğuyla başlıyor aslında. Giriş bir Türk askerinin kardeşine mektubu ve akabinde intiharı ve devamında meydana gelen olaylar.

Medyada nekadar Türk askerlerinin intikamı ( Çuval olayı) alınıyor denilse dahi ben bu görüşe katılmıyorum.Filmde verilmek istenen mesaj çok daha büyük , çok hada global.

Sahneler tek kelimeyle harikaydı.İlk defa bir Türk filminde böyle gerçek sahneler gördün açıkçası.Özellikle O intahar saldırısı ve filmin sonlarına doğru Camiye yapılan saldırı çok gerçekçiydi.Aslında film başlı başına bir gerçekti. Mesela: Ebu Gurayb hapisanesinde aşağılık amerikan askerlerinin mahsum insanlara yaptıklarını ve dünyanın gazetelerde gördüğü resimleri aynen filimde canlandırmışlar, ne bir eksik nede bir fazla , aynısı.Filmin bir kırılma noktasıda zaten bu görüntüler. Bu görüntüleri izlediğinizde sadece kanınız donuyor ve aklınızdan sadece birşey geçiyor '' git bir aşağılık amerikalı bul ve gebert'' fakat ilerki sahnelerde verilen mesajlarda bizim onlar gibi aşağılık olamacağımızı belirtiyor.

Film tek kelimeyle Irakta amerikalıların neler yaptığını tek tek ortaya koyuyor.Halkları nasıl birbirine düşürdüğünü, nasıl organ ticareti yapıldığını; yani yaralılar öldürülerek organları alınıyor ve israil, ingiltere ve abd ye gönderiliyor. Arap, Sunni ve Kürtlerin nasıl bölünüp birbirine düşürüldüğü çok çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriliyor.

Yanı olayın hasılı bu film kesinlikle yukarıda bahsedilen olayın intikamını almak değil.Bu film başka dillere çevrilirse bence çok ses getirecek.Arap dünyasından hatta ve hatta abd de bile yankı yapacak bence.Çünkü zaten % 84-85 dünyada amerikalıları sevmeyen bir milletin ülkesinde bu film oranı kesinlikle % 90-95 çıkaracak e tabi buda bazılarını hoşuna gitmeyecek.

Bazıları filmin son sahnelerini eleştirebilir.Yani Polat Alemdarın 4 kişiyle Erbili alt üst edip amerikalı komutanı ( Billy Zane ) öldürmeleri abartılı buluna görüne bilir. Yani birileri ya 3 kişiyle amerikan ordusunumu daatmışlar? Yok yaaaaa diyebilirler. Bu bir film Rambo tekbaşına Rus ordusunu dağatıp, Afganistanı kurtarıyorda bizim Polat Alemdar ( Necati Şaşmaz), Memati (Gürkan Uydun) Abdülhey (Kenan Çoban ) ve Erhan (Erhan Ufuk ) mı Erbili al aşağı edemeyecek.Sonuç itibariyle film bu bence buna fazla takılmamak lazım.

Ha birşey daha. Billy Zane nin öldürüldüğü hancerin Selaattin Eyyübiye ait olmasına başlı başına bir mesaj.Film bence üst seviye bir film, mesaj dolu yani.Kafasını yoran adamlar için iyi bir film. Filmi benim gibi gece izlemişseniz... eve geldiğinizde başınızı yastığa koyuyorsunuz ve aklınıza sadece şu gelir...'' Biz ne aciz adamlarız, ben ne aciz adamım, vah Iraklı garipler vaaah.

Filmin son sahnesiyse tam bir final.O sahnede ben şunu anladım.'' İnsanın öldüğünde arkasından iki damla yaş dökeceği vefalı bir dostunun olması çok güzel bir şey''.Selamlar bizden.İyi seyirler:)
Ersin-Tezcan
Султан

Фото: 55

Ya ben Polat ve Abdülhey hariç kimseyi bilmiyorum ama raporunuz için 5 notunu hakkettiniz
Eh şimdi de bu filmi rusçaya çevirelimde bizimkiler de baksın
Mystérieux personnage
On dirait un gitan
Au regard de nuage
Si beau, si menaçant...

Mystérieux personnage
Mais qui est-il vraiment
La peur ou le courage
L’ennemi ou l’amant...
Elif
Inci tanesi

Ya ben Polat ve Abdülhey hariç kimseyi bilmiyorum ama raporunuz için 5 notunu hakkettiniz

Fragmanlara buradan bakabilirsiniz.1-2 hafta sonrada isteyene CD sini yollayabilirim. Yani fazla kişi istemezse sevinirim:):):).
/forum/go/9790d48f3b2808cbfe138de1984af6c8
Ersin-Tezcan
Султан

Fragmanlara buradan bakabilirsiniz.1-2 hafta sonrada isteyene CD sini yollayabilirim. Yani fazla kişi istemezse sevinirim:):):).
/forum/go/9790d48f3b2808cbfe138de1984af6c8

Ilk sıpariş benden
Mystérieux personnage
On dirait un gitan
Au regard de nuage
Si beau, si menaçant...

Mystérieux personnage
Mais qui est-il vraiment
La peur ou le courage
L’ennemi ou l’amant...
Elif
Inci tanesi

Ilk sıpariş benden [/quote]

Aslında bu işten para kazanılır:):) neyse.
Ersin-Tezcan
Султан

Yok yaaa paranin lafi mi olur simdi bana borcun varken)))
Mystérieux personnage
On dirait un gitan
Au regard de nuage
Si beau, si menaçant...

Mystérieux personnage
Mais qui est-il vraiment
La peur ou le courage
L’ennemi ou l’amant...
Elif
Inci tanesi

baci

sende o KVnin CDleri var mi?

varsa nerden aldin?
kaca aldin?
ben o filmin 2-3 bolumunu seyrettim netten
cok begendim ama artik CD veya bolumlerini indirmek istiyorum)))
Изображение
Выучить турецкий? Это нетрудно!
Aleyna
Ogretmen (Clubber)

Фото: 6

Ve taze uluslar arası tepkiler. Paylaşalım.

1. /forum/go/5a4703e4f23f9dabadd396f6a232010f

2. AP. Association Press in haberi nasıl veriyor:):) Metne buradanda bakabilirsizniz.

/forum/go/8dff6d978c5aac8389447b583dc7383c

In Turkish Movie, Americans Kill Innocents -
Gary Busey, Billy Zane Co-Star in Anti-American Film
By BENJAMIN HARVEY, AP

ISTANBUL, Turkey (Feb. 2) - In the most expensive Turkish movie ever )made, American soldiers in Iraq crash a wedding and pump a little boy full of lead in front of his mother. They kill dozens of innocent people with random machine gun fire, )shoot the groom in the head, and drag those left alive to Abu Ghraib prison - where a Jewish doctor cuts out their organs, which he sells to rich people in New York, London and Tel Aviv.

Türk Filminde amerikalılar mahsum insanları öldürüyor.Gary Busey, Billy Zane anti-amerikan filmde baş rolde ( yıldız)

İstanbul-Türkiye.( 2-Şubat). Türkiyede yapılan en pahalı filmde amerikan askerleri düğüne saldırıp , kanlar içinde küçük çocuğu annesinin gözleri önünde vuruyor.amerikan askerleri otomatik silahlarla rasgele ateş ederek düzinelerce mahsum insanları öldürüyor,kafalarına ateşe ediyor ve canlı kalanları ise Ebu Gurayb hastanesinde organlarını alarak New York, Telaviv ve Londradaki zenginlere satan Yahudi doktora getiriyorlar.

Aynı haber buradada var.

3./forum/go/80675be27ed95077bd70b57118bea7b7

Haberleri sürekli takip edip burada yayınlarız vesselam.:):)
Ersin-Tezcan
Султан

Ersin, TRde Istanbulda sinemaya gitmek istersem, bilet kaca alirim?
Изображение
Aleyna
Ogretmen (Clubber)

baci

sende o KVnin CDleri var mi?

varsa nerden aldin?
kaca aldin?
ben o filmin 2-3 bolumunu seyrettim netten
cok begendim ama artik CD veya bolumlerini indirmek istiyorum)))

Yok canim ben burdaki turklerden aldim
onlarda var yani turkiyeden gelenler getiriyor
yanilmiyorsam turkiyede 2 cd 7-8 mln
ama tam hatirlamiyom
Mystérieux personnage
On dirait un gitan
Au regard de nuage
Si beau, si menaçant...

Mystérieux personnage
Mais qui est-il vraiment
La peur ou le courage
L’ennemi ou l’amant...
Elif
Inci tanesi

Ersin, TRde Istanbulda sinemaya gitmek istersem, bilet kaca alirim?

Sinemasına göre değişebiliyor ama şu anki Kurtlar vadisi filmi 10.5 YTL
Ersin-Tezcan
Султан

12,5 ytl'den 25 ytl bayildim. sinemasina gore degisir tabi.

mecidiyekoy/profilo afm
mevlut_topal
make the world better man!

Фото: 174

mecdiyekoyun tam neresinde?
Изображение
Aleyna
Ogretmen (Clubber)

mecdiyekoyun tam neresinde?

profilo alisveris merkezi. ali sami yen stadinin caprazinda.

ps: gunduz seanslari 8 ytl. gunduz gitmekte fayda var. hehe
mevlut_topal

sabah gitsem))
Изображение
Aleyna
Ogretmen (Clubber)

sabah gitsem))

zaten bu tarife ogle 1'e kadar ki seanslari kapsiyor sanirim. hangi saatlerde gecerli bilmiyorum cunku ben daha yeni geldim oradan.
mevlut_topal

Модераторы

vika, Natali$ka

Фильтры

Навигация

Вернуться в Sohbet Sohbet