Ukraynalı yada Rus bayanlar ile evlilik hakkında

Degisik konulari burada tartisiyoruz
ne yapalım, nasıl yaşayalım. ama her yerde cami, o kadar fazla ki, okul o sayıda yok..
Ama türk TVde şovlara imamların yanına açık saçık Petek Dinçozler de davet ediliyor, ruslar doğuştan mini sever, Peteklerin bazıları çok yapmacıktır. Miniden vazgeçemeyen rus kızlar Türkiyeden kaçar, boylelikle onlarla uğraşmak gerektirmez.
Turklere karşı ruslar var, ruslara karşı türkler de var: türklere karşı türkler de var.
Herşeyin başında konuşabilmek diye bir şey olmalı, anlayış gösterebilmek.
yava
даешь персональный титул!!..

Фото: 22

1-) 25 yasinda olan ve sadece dogru olmadigini dusundugu icin bakire kalmis birini bulmak ?? -- bulamazsin

2-) esinizin sizi aldatmasi cinayet ya da en azindan bosanma sebebi midir?
bosanma - evet, cinayet - siz hangi yuzyilindan geliyorsunuz?

3-) kizinizi baska biriyle yatakta yakalasaniz ya da bakire olmadigini ogrenseniz tepkiniz ne olur ? biz sokakta el ele gorsek bile dovuyoruz, sizce bu normal mi?
- cinsellik belli bir yastan sonra normal sayilir, rusyada sadece kucuk cocuklari doverler, 16-18 yastan sonra kizi dovenleri gormedim

4-) bekar veya evli bir bayanin baska bir erkekle dans etmesi normal midir ? bi de hakikaten dans ederken hic mi birsey hisset miyorsunuz? eger hisset miyorsaniz o zaman anlayacagim ki biz kesinlikle farkli iki turuz.
- degisir , ama genelde kiskanirlar erkekler , baska birisiyle dans etmesine izin vermezler

5-) evlenmeden once veya sonra baska biriyle iliskiye girmis olmak size vicdan azabi verir mi?
- once vermez, sonra verir

6-) ulkenizde cinselligin bu kadar kolay yasaniyor olmasi sizi utandiriyor mu?
hayir, peki ulkenizde kadin icin sex bu kadar ayip olmasi sizi utandirmiyor mu?
BiZ öYLE DEğiLiZ, HAYAT öYLEDIR
Mantikli
Султан-ПАША

Фото: 0

Tebrikler mantikli... Ama özellikle 6. soruya yanıt olarak sorulan soru harika...
polushka_polye
цётэрис парибус

Фото: 10

İyi akşamlar arkadaşlar,biraz önce siteye birşey ararken yanlışlıkla girdim,yazılarınızı okudum,ve açıkçası çok şaşırdım.Öncellikle,konuyle ilgili nerdeyse hiç cevap göremedim;ikincisi,bu karşılıklı suçlamalar bana çok mantıksız geliyor.Bağışlayın arkadaşlar,taraftar olmak istemiyorum,ama bir örnek vermek zorundayım:kocamın ilk evlilikten olan kızı bir gün facebookta bir arkadaşının fotografını bize gösterdi,kız 14 yaşında,ve hayatında 3 tane erkek arkadaşı olmuş(olaylar TRde)...bu örnek size birşey ifade etmiyor mu?...
Şimdi asıl soruya gelelim.tekrar örnek veriyorum:ben 4 seneden beri türkiyede evliyim.evet,problem yaşıyoruz,ama problemsiz evlilik yaşıyanı daha görmedim.problem olan,sizin o bahsettiniz konular(din,eğtim,bakış vs.)değil!neymiş,mini etek.ben onsuz çok rahat yaşıyabilirim,etek çope gitti,konu kapandı!Çok önemli bir konu-din.hristiansan,müsülman olmak zorunda degilsin,islamda zorunluk diye birşey yok!ama gene de bazıları bunu problem olarak görebiliyor,tamam,hiç kimsenin baskısı altında olmadan,tamamen kendi isteyimle müsülman oldum,problem kalktı...eğtim:sağolsun rahmetli babam,bana 17 yaşıma kadar diskoya gitmeye izin vermiyordu...şimdi cevap verin,benim bir türk kadından farkım nedir?hepimiz insanız,hepimizi Allah yarattı,ve hepimiz aynı Allaha inanırız...öyle değil mi,arkadaşlar?...
Seleni
странствующий суфий

6-) ulkenizde cinselligin bu kadar kolay yasaniyor olmasi sizi utandiriyor mu?
hayir, peki ulkenizde kadin icin sex bu kadar ayip olmasi sizi utandirmiyor mu?

Sevgili Kardeşim,

Ülkemizde evlenmeden cinsel ilişkiye girilmesi günah görülmektedir. Zina tüm dinlerde haramdır. İster müslüman, ister hristiyan, ister erkek, ister kadın olsun zina ettiği anda dini bir yasağı çiğnemiş olmaktadır.
kuantum
странствующий суфий

Ülkemde 16-18 yaşından büyük birisinin evebeynleri tarafından şiddete maruz kaldığını görmedim,siz gördünümzmü ?
safa_kaya16

Ülkemde 16-18 yaşından büyük birisinin evebeynleri tarafından şiddete maruz kaldığını görmedim,siz gördünümzmü ?

Ben bu yaş grubundaki gençlerin aile içinde fiziksel şiddetten çok, psikolojik şiddete maruz kaldıklarını düşünüyorum.
kuantum
странствующий суфий

Size katılıyorum.
safa_kaya16

İyi akşamlar arkadaşlar,biraz önce siteye birşey ararken yanlışlıkla girdim,yazılarınızı okudum,ve açıkçası çok şaşırdım.Öncellikle,konuyle ilgili nerdeyse hiç cevap göremedim;ikincisi,bu karşılıklı suçlamalar bana çok mantıksız geliyor.Bağışlayın arkadaşlar,taraftar olmak istemiyorum,ama bir örnek vermek zorundayım:kocamın ilk evlilikten olan kızı bir gün facebookta bir arkadaşının fotografını bize gösterdi,kız 14 yaşında,ve hayatında 3 tane erkek arkadaşı olmuş(olaylar TRde)...bu örnek size birşey ifade etmiyor mu?...
Şimdi asıl soruya gelelim.tekrar örnek veriyorum:ben 4 seneden beri türkiyede evliyim.evet,problem yaşıyoruz,ama problemsiz evlilik yaşıyanı daha görmedim.problem olan,sizin o bahsettiniz konular(din,eğtim,bakış vs.)değil!neymiş,mini etek.ben onsuz çok rahat yaşıyabilirim,etek çope gitti,konu kapandı!Çok önemli bir konu-din.hristiansan,müsülman olmak zorunda degilsin,islamda zorunluk diye birşey yok!ama gene de bazıları bunu problem olarak görebiliyor,tamam,hiç kimsenin baskısı altında olmadan,tamamen kendi isteyimle müsülman oldum,problem kalktı...eğtim:sağolsun rahmetli babam,bana 17 yaşıma kadar diskoya gitmeye izin vermiyordu...şimdi cevap verin,benim bir türk kadından farkım nedir?hepimiz insanız,hepimizi Allah yarattı,ve hepimiz aynı Allaha inanırız...öyle değil mi,arkadaşlar?...

Мы на грабли не наступаем, мы на них радостно прыгаем !
ZaferAntalya
отдайте взад розовые очки!

Фото: 3

Hiç güleceğim yoktu, ben bu sayfayı bi yerden hatırlıyorum ya, Yıldız kulakların çınlasın! Ne günlerdi be, ama eski çamlar bardak oldu artık
benim_gibi
MeMeDiM
странствующий суфий

Üsdat bu siteyi başka bir konuyu ararken buldum ama soruna da bir yardımı olacaksa naçizane bir cevabım var. Sürç-i lisan edersek affola ....
Farklı kültürlere mensup insanların, evlilikleri sırasında birçok problemle karşılaşmamaları mümkün değil. Kaldı ki aynı kültürden insanlar da evlenince birçok problem yaşıyor. Çünkü iki insanın birlikte yaşamaya başlaması, hayatlarını gerçek anlamda fiziksel ve duygusal olarak birleştirmeleri, sadece birbirlerine ait olma, bağlanma, hayata birlikte göğüs gerip eğlenme sözü büyük bir sözdür, gerçekleştirmesi çok zordur.
Türkiye'de bir doğu kültürü ile bir batı kültürü mensubu evlenince bile pek çok problemler çıkıyor.
Evliliğin en sıradan problemleri, :

"diş macununu ortasından ya da dibinden sıkmak"tan başlar, "kirli çorapları ayaktan çıkarıp, ortalık yere atmaya",

Geceleri ışığı açıp yanındaki uyumaya çalışırken yüksek sesle kitap okumaya;
Eşiniz sizi yatakta, size sarılıp uyumaya beklerken geç saatlerde evde ya da dışarıda maç seyretmekten;
eski arkadaşlarınızla telefonda, internette ve yüzyüze görüşme için, eşinizi rahatsız edecek kadar çok vakit ayırmanızdan;
Tanımadığınız ya da az tanıdığınız insanlara, eşinizin bakış açısına göre aşırı kibar, içten ve yakın davranmak gibi pek çok sıradan problem sayılabilir.
Liste daha çok uzar hepsi biraraya gelince de zamanla bardağı taşırır.
Her evliliği sürdürebilmek için karşılıklı olarak tavizler verilmesi, anlayış gösterilmesi, sorunların karşılıklı sevgi saygı ile konuşarak çözülmesi gerekir.
Kaldı ki farklı ülke, dil, inanç mensupları evlenirse problemler kat kat artar.
En basiti:
Ülkeler milletler savaşmıştır tarihte. Bir ülke için tarihi bir zafer günü çteki için hezimet günüdür.
Bir milletin kurtuluş günü bayramı öteki ülkenin kaybettiği bir savaş tarihidir.
Bir millet için normal olan söz davranış ve yaşam biçimi öteki için ayıp, günah, hakaret, aşağılama, küfür olabilir.
Her kültürün kendine göre onur, gurur, namus, şeref gibi ölçütleri vardır.
Ama farklı milletten, farklı ülkeden bir eş, hayata farklı bir tat, neşeli bir deneyim de katar.

Senin sorunun cevabını düşünürken, asıl aklıma gelen soru şu: Evlilikte bir eşin diğerine mutlak üstünlüğü var mıdır yoksa eşler her anlamda birbirlriyle eşit midir? Başka bir ifade ile bir eş diğerinin kölesi mi oluyor evlenince? Ya da eşlerden biri öyle olacağını mı düşünüyor.

Genel olarak böyle bir sahip-köle ilişkisi düşünen her milletten insan sonuçta hüsrana uğramış ve hayatı mahvolmuştur. İnsanları her ne şekilde olursa olsun köleleştirmek kimseye kazanç sağlamamıştır.

Eşitlik, sevgi ve saygı üzerine kurulu, eşlerden üstün kurallara dayalı sadık, şeffaf, dürüst evliliklerde ise ne kadar zıt kültürler, milletlerden olurlarsa olsunlar eşler sorunlarını kurallar çerçevesinde çözerler.

Şimdi sosyal hayat ve cinsellikle alakalı da evlilikte çok problem olabilir, muhtemeldir, bir Türk ile bir Rus ya da Ukraynalı arasında.

Güzel kıza kadına Dünya'nın her ülkesinde erkekler bakar, hatta arzular, hayaller kurar. Bu bilinen bir gerçek ve sadece Türkiye'ye özgü bir durum değil.

Evlenilecek Rus/Ukraynalı (Birlikte yazıyorum ama aslında çok farklılar Ruslarla Ukraynalılar) kadınlar Haliyle Türkiye'de çok ilgi çekecektir bu gayet doğal, engelleyemezsiniz. Müslüman olup örtünürse (ki bunun örnekleri de var) bakılmaktan o zaman vazgeçilir. aksi halde kıskansanızda, kızsanız da katlanmak gerek bakılması hoşunuza gitmiyorsa eğer. Bu çok dikkat çekme olayı evlilikleri bitiren sebeplerden.

Hatta Rus erkekleri yıllardır Dünya'nın dört bir yanından erkeklerin Rusya'ya gelip Rus kadın ve kızlarından cinsellik ağırlıklı beklentilere girdiğini gören yaşayan erkekler olarak, çok haklı bir şekilde Türk erkeklerinden de çok kıskançtırlar.

Ben evlenmedim ama evlenen tanıdıklarım var eşini evlenmeden önceki gibi hep süslenmiş olarak bulan da var işten eve geldiğinde, çok mutlu olan da var; diskoya beraber gittiği eşini diskoda başkasına kaptıran da. (Sonu intihar)

Evlilikte hangi milletten olursa olsun doğru, dürüst, sadık, güvenilir olanı bulmak, kısaca şans çok önemlidir mutluluk için.

"Rus ve Ukraynalılarla evlilikte 1000 problem ve çözümü" adlı bir kitap bile olsa evli kimseye fayda sağlamaz. Çünkü evlilikteki problemler ve çözümleri çiftlere bağlıdır.

Şimdi desem ki:
Diskoya götürülmemeli;
dışarı çıkarılmamalı;
mini ve dar, mütemadiyen açık giyinmesine müsade edilmemeli;
kimseyle görüştürülmemeli;
bunlar Rus/Ukraynalı eşin çok sıkılmasına ve eşini terketmesine de sebep olabilir
Ama tam tersi de eşini terketmesine sebep olabilir.
Çünkü Asıl soru "hangi milletten olduğu" değil "nasıl bir insan olduğu"dur ki, her milletin malesef en hafif tabirle iyi ve kötü insanları vardır.
Burada yazılacak herşey size yanlış önyargılar kazandırmaktan öteye geçemez.
Ancak tecrübeyle siz öğreneceksiniz.
Kaldı ki "problem" dediğiniz şeyleri yazmaya devam etsem bile yazdıklarım modlarca silinir ve hakaretten, genel ahlaka aykırı yorum yazmaktan banlanırım ...

Cevabım çok uzadı burada keseyim saygılar herkese.

Bir kaç arkadaşımın tavsiyesiyle pek çok rusça şarkı arıyor indiriyorum. Bir taneyi bulamadım. Bu konu ile biraz alakalı gördüğüm şarkıyı burada sorayım bakalım bilen Rus ya da Ukraynalı'lar şarkıyı bilecekler mi?

Şarkı genel olarak Rusya'daki rus olmayan erkek vatandaşlara ithafen yazılmış. Rus kızlarıyla gezip tozup eğlenen bu erkeklerin, sıra evlenmeye gelince Rus kızlarını tercih etmedikleri" üzerine kurulu. Şarkı'nın adını bilen var mı? Okuyan herkese selamlar saygılar teşekkürler ...
dead-man
странствующий суфий

Модераторы

vika, Natali$ka

Фильтры

Пред.

Навигация

Вернуться в Sohbet Sohbet