Turk- Rus Kizlari arasindaki farklarr

Degisik konulari burada tartisiyoruz
-------------------------------------------------------------------------------------------
Leyla hanim,
Ben bir Turk erkegi olarak oncelikle soylediklerinizden pek birsey anlamadim. Burasi turk-rus sitesi oldugu icin ya turkce ya da rusca yazin, azerice cok degisik,anlayamiyorum duzgun olarak. Anladigim kadari ile devamli olarak ruslari asagilamis, bizleri yuceltmissiniz. Bu irkci yaklasim hem yanlis hem de bu yazinizi nasil silmediler hayret dogrusu. Kizsaniz da sizin deyiminizle ruslarin hosgorusune hayran olmaniz gerekir. Ben de bu sitede cok eski degilim, ama sayet ruslara bir kizginliginiz varsa - ki oyle zannediyorum var- burasi kisisel bosalma yeri degildir. Bir de muslumanlar soyle iyi, hristiyanlar boyle kotu demissiniz bu da hem akil disi, her iki gruptan da degisik karakterli insanlar var yeterki siz gormek isteyin. Burasi herhangi bir inancin propaganda yeri de degildir, cok istiyenler kendi inanislarini oven internet sitelerinde bunu yapmalilar. Dini farkliliklari one cikarmak, tarih boyunca insanogluna savas ve vahsetten baska bir sey getirmemistir. Herkes inanci veya inancsizligini kendinde tutar ve digerini asagilamazsa ancak o zaman yasanabilir siddetsiz bir dunya yaratiriz. Ama sizin boyle bir kayginiz yok anladigim kadariyla. O zaman lutfen biraz ya susun okuyun, anlamaya calisin ya da lutfen bu kadar cok insani haksiz yere rahatsiz ettiginiz icin ozur dileyin ve yazmaga devam edin, yoksa sizden son ricam burayi terkedin gidin. Kufurler, asagilamalar ancak sahibine geri doner lutfen bunu unutmayalim.

neler kacirmisim neler ;)))) bu konu basligi altinda bulunan yazilari hic okumadim...sizin yazinizi gorunce dikkatimi cekti mevzu...
su Leyla Hanimin yazisini merak ediyorum ne yazmis diye... bunu birakalim sizin yaziniza
ben sahsi adima tamamiyle katiliyorum. 1- dini konular , insanlarin inanci bunlar hassas konular.bu konularda sevimlilik olsun diye bile fikir yuruturken dikkat etmek gerekir. cunku fikir yurute bilmek icin gorduklerimizi ve ya tahmin etiklerimizi degil gercekten dogrulugundan emin oldugumuz zaman ozgur davranarak fikir yurute biliriz. 2- sahsi tecrubelerimizi genelleme yaparak sunmak. Bunu ise hic anlayamiyorum... ben bunu yasadim demek hepsi boyle demek katiyen yalnis....

NOT: Sizin yazilari cogunlukla begeniyorum. Olgunluk ve tecrube kokuyorlar. Ozel olacak fakat kac dogumlusunuz merak ettim?
хаяла
Султан

Фото: 0

[цитировать

neler kacirmisim neler ;))))

NOT: Sizin yazilari cogunlukla begeniyorum. Olgunluk ve tecrube kokuyorlar. Ozel olacak fakat kac dogumlusunuz merak ettim?

---------------------------------------------
Iyiki de kaçırmışsınız Hayala hanım. Çünkü çok tatsız bir konuydu Iroçka hanım halletti!!!

Dünyada çok çeşitli insan tipi var. Bazıları problemleri, kavga ederek çözmeğe çalışıyor az bir kısmı da anlamağa çalışarak...

Anlamağa çalışanlar genel olarak aslında kavgayı iyi bilen, hatta geçmişlerinde çok kavga edip tecrübe kazanmış, ve sonuç olarak kavganın galibinin olmadığını anlayan insanlardır...

Hakkımdaki iyi fikirlerinize teşekkür ederim. Burada yazmak hoşuma gidiyor çünkü; trafik keşmekeşi yok, üstüne üstüne gelen kalabalık yok, korna sesleri, eksoz dumanları yok, yani burada yazarken,okurken,rusca çalışırken Istanbul'da yaşadığımı bir an için de olsa unutuyorum. Ama her güzelin bir kusuru vardır örneği, burada da kötü şeyler olabiliyor, bu da hayatın tuzu, biberi...

Liçnaya jizn, çastnaya jizn!!!
Özel konuları yazmamağa çalışırım ama sordunuz madem; 18 yaşında bir kızım olduğunu söyleyeyim...
polushka_polye
цётэрис парибус

Фото: 10

YA BIRAKIN LAGA LUGAYI TÜRK RUS HEPIMIZ INSANIZ Aq HEPİMİZ DOSTUZ ARKADAŞIZ BIRAKIN BU AYAKLARI YOK RUS KADINLARI BOYLE YOK TURK KADINLARI ŞÖYLE YORUMLARI OKURKEN MİDEM BULANDI :D HER İNSANIN FARKLI BIR ÖZELLİĞİ VARDIR TÜRKİYEDE FARKLI YAŞAM RUSYADA FARKLI YAŞAM BIZ RUSYAYA GİDER ONLARIN YOLUNDAN GIDERIZ RUSLAR BURAYA GELIR BIZIM YOLUMUZDAN GIDER RUSYALA TURKIYE ARASINDA HIC BI ZAMAN PROBLEM OLMADI DA OLMAZDA ZATEN HERKES BIRBIRINI SEVER SAYAR TATİLLER DE EĞLENİR BAKAR KEYFINE ARTIK HAYAT DEĞİŞTİ BEYLER DEVRAN DÖNDÜ BUNU SOKUN KAFANIZA ...
Ne gerek varrrr :))

KOSOVALI
efsane54
странствующий суфий

Мысли задним числом - всегда самые наилучшие...
timurhan
просто так...

Фото: 1

YA BIRAKIN LAGA LUGAYI TÜRK RUS HEPIMIZ INSANIZ Aq HEPİMİZ DOSTUZ ARKADAŞIZ BIRAKIN BU AYAKLARI YOK RUS KADINLARI BOYLE YOK TURK KADINLARI ŞÖYLE YORUMLARI OKURKEN MİDEM BULANDI :D HER İNSANIN FARKLI BIR ÖZELLİĞİ VARDIR TÜRKİYEDE FARKLI YAŞAM RUSYADA FARKLI YAŞAM BIZ RUSYAYA GİDER ONLARIN YOLUNDAN GIDERIZ RUSLAR BURAYA GELIR BIZIM YOLUMUZDAN GIDER RUSYALA TURKIYE ARASINDA HIC BI ZAMAN PROBLEM OLMADI DA OLMAZDA ZATEN HERKES BIRBIRINI SEVER SAYAR TATİLLER DE EĞLENİR BAKAR KEYFINE ARTIK HAYAT DEĞİŞTİ BEYLER DEVRAN DÖNDÜ BUNU SOKUN KAFANIZA ...

efsane54 dur bi dur. Sakin ol..
хаяла
Султан

Фото: 0

Модераторы

vika, Natali$ka

Фильтры

Пред.

Навигация

Вернуться в Sohbet Sohbet