HİKAYE ARKASINDA DA ADADIGI YAZI

Degisik konulari burada tartisiyoruz
HİKAYE İSE ŞÖYLE:
BİR GENÇ ÇÖCUK BİR KIZ İLE TANIŞIR VE ÇİKMAYA BAŞLARLAR.
YAŞ 16 - 14.
GENÇ KIZ İÇİN YAPMADIĞI KALMİYOR,DELİ GİBİ SEVİYOR.YAĞMURDA BULUŞMA,ĞÜNEŞ BATIMINDA BERABERLİK V.S.
ÇÖCUK PLAN YAPMAYA BAŞLAR,İLERİDE BÜYÜK BİR İŞ ADAMI OLUP KIZ İLE EVLENECEK VE MUTLULUK İÇERİSİNDE YAŞİYACAKLAR.
YAPTIĞI HERŞEY BU KIZ İLE HAYAT BOYÜ BERABER OLMAK İÇİN YAPAR,YAŞAR.
YAŞ 20-18 KIZIN DOĞÜM GÜNÜNDE TARTIŞIRLAR,KAVGA EDERLER.KIZ TELEFON NUMARASINI DEĞİŞTİRİR.
ÇOCUK İSE ACILAR İÇİNDE KAPALI OLAN NUMARASINA ARAR.BİR HAFTA SONRA KIZIN ANNESİNE YAZAR VE ORADAN CEVAP GELİR,KIZ YAZİYOR: SENİNLE ARKADAŞ KALALIM,SENİ SEVİYORUM AMA SEVMEK BİR YANA BANA PARASAL DESTEK LAZIM,PARA TOPLAMAM LAZIM DİYOR.
ÇÖCUĞUN MAAŞİ SADECE KENDİNE YETTİĞİ İÇİN YALMARİYOR: NOLUR BİRAZ DAHA DAYAN BİRAZ DAHA DAYAN Kİ BEN AYAĞIMIN ÜSTÜNE DURAYİM,OZAMAN İSTEDİĞİN SENİN OLSUN.
KIZDAN CEVAP: ARTIK DAYANAMİYORUM,ÇALIŞMAKTAN YORULDUM,BİRİSİYLE TANIŞTIM VE O BANA DESTEK DERECEK,PARASAL DESTEK,YANİ ONUNLA YAŞİYACAM VE BANA PARASAL DESTEK VERECEK,ÇÜNKÜ ONUN BENZİN İSTASYONLARI VAR FALAN.
ÇÖCUK ÇARESİZLİK İÇERİSİNDE DURUMU ZOR DE OLSA KABUL EDİYOR,KURDUĞU TÜM HAYALLER,PLANLAR SU GİBİ AKIP GİDİYOR BİR ANDA,ÜÇ SENEDE İNŞAETTIĞI ŞEY BİR MESAJ İLE YİKILIYOR.

ADANMIŞ YAZI:
SABAH GELİRKEN OTOBÜSTE YERE AKAN SU VEYA ASLAK KAR DEĞİL O BENİM GÖZYAŞİMDİ.
YÜZÜME ÇARPAN KAR PARÇALARI GÖZYAŞİMLE KARIŞARAK BİR BUZA DÖNÜŞÜYOR VE YERE HER ÇAKILDIĞI ANDA BANA KALBİMİN HEP DAMLASINDA ÇATLADIĞINI HATIRLATIR VE HER DEFASINDA DAHA ÇÖK AĞRI GİRİYODU KALBİNE.
BUGÜNUN AŞK DEDİKLERİ ŞEY ASLINDA CEBİNDEKİ PARA MİKTARIYMIŞ.
BUGÜN AŞK DİYE BİRŞEY YOKMUŞ ASLINDA.
BUGÜN BENİM CANLI ÖLDÜĞÜM GÜN.
Иракли

Фото: 762

Bu hikaye gerзekmi ?? Yada sцyle sorayım , senin başından mı geзti bu hikaye??
BALTACI
Baltaci Pasa

Фото: 124

ilk kez değil kanki.
Иракли

ne kadar kederli bir hikaye! haklisin olabilir.birçok kızlar için para aşkıdan daha önemlidir.ama temiz ,sadakatlı,dürüst kızlar da var .niye kızlarda sen sadece kusurlar buluyorsun acaba? özel tecrüben mi var?
kralice
странствующий суфий

Фото: 4

malesef evet.

iki olay anlatayim:

biri bir kızla çiktım gözü parada oldunu biliyordum,tahmin.sonund bombayi patlattı.

ikincisi temiz dürüst bir kız para geçmezdi aklından ama bir an o da bombayi patlattı,bana para lazım dedı ve çekti gitti zenginın yanına.
bu iki olay benim için yeterli,sizce değilmi?

gircem anasını satayim beyaz işine,ondan sonra acimdan hepsini üstümden geçircem.

temiz aşk yoktur emin oldum ve kimseye güvenmem!
Иракли

Yapma ya !!! Gerзekten ьzьldьm şimdi Belkide sen tercihlerini hep bu tarz kızlara kullanıyorsundur. Yani Onlarda seni зeken bişey vardır
BALTACI
Baltaci Pasa

temiz aşk var ama seyrek.ben de kimseye güvenmiyorum.bence kız erkekten bağlı olmamalı.kız kendı para kazanmali.ömrümde ben de dürüstlü, sadakatli bir erkeği buluşmadım. ya sen kızla tanıştığında para gösterme!!!! önce onu prova et!!!!
kralice
странствующий суфий

Bence aşkın temizi veya kirlisi olmaz Aşk aşktır. Tutkulu bir şekilde iki insanın birbirlerini sevmesi ve istemesi kadar normal birşey olamaz . Bence sorun sevginin ne kadar sьreceği ve ne şekilde biteceğidir. Sonuзta her gьzel şey gibi bunun da sonu vardır.Цnemli olan kişilerin birbirlerini kırmaması ve gelecekte gьzel geзen zamanları hatırlanmasıdır. Bu yьzden anın yaşanması en iyisi .
BALTACI
Baltaci Pasa

nasıldı o?
ne giysiler gördum içlerinde insan mı yoktu =)
ben moralimi bozmam,boyle durumlar bana yardimci bile oluyor.

ilkinde kızdım,yemedim içmedim çalıştım ve kendime araba aldım,bu sefer de birşeyler yaparım herhalde =))

ama nedense sonunda hep geri dönerler hatalarını anladıktan sonra,
geri döndüklerinde ise benim onlara tek lafım -oro...u. bu laftan sonra bidaha beni unutmazlar =) neyse yaf,depresyon zamanı değil.

gitcem bulucam bi bayan evlenecem onla.uzatmanın anlamı yok.
Иракли

SAkıııııııııııııııınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn................... yapma evlenmeyi dьşьnme bu зцzьm değil başını daha зok ağrıtırsan bana inan
BALTACI
Baltaci Pasa

her bir insan kendin karar vermeli ve mutlu olmalı. bence kızın senden bıraktı ve sen kızıyorsun.sen ailesiz mi yıllanmak istiyorsun???
kralice
странствующий суфий

yav güzel ablacim af buyür ama siz anlayamazsınız ki durumu.
nedeni de alışıksınız boylesine.
ne bilim hani çök gördum ruslarda,yatarlar sabaha kimsin diye sorarlar.
yaw nasıl insan boyle yere gelir ki.

bırak yaw. insan duygusu paradan daha önemlidır ve paraya duygu değişenin sonunu tahmin etmek bile korkunç,hiçbişey cezasız kalmıyo.
Иракли

Bazen insan kararlarını % 100 kendisi veremiyor. Aileler ve yakın зevre kararları etkileyebiliyor. İnsan yanlış kararlar verince başkalarıda aynı hataları yapmasın istiyor . Sadece arkadaşa fikrimi sцylemek istedim . Tabiki kararı kendisi verecek . Ama bir sьre sonra pişman olup ağlayınca o zaman bende gьlerim.

( Bunların hepsi şaka olarak ve sadece gьlmek iзin yazılmıştır ciddiye almayın )
BALTACI
Baltaci Pasa

her bir insan kendin karar vermeli ve mutlu olmalı. bence kızın senden bıraktı ve sen kızıyorsun.sen ailesiz mi yıllanmak istiyorsun???

Bu arada зok şьkьr benim bir ailem var ; Annem , Babam , Kardeşlerim ve onların зocukları. yeterince kalabalık bir aile
BALTACI
Baltaci Pasa

kardeşlerınızın çocukları var.onlar iyi kızları buluşlardı demek.neden onlar sizin gibi düşünmuyolar acaba?
kralice
странствующий суфий

Devamını okuyun- arada bir hafta geçti,çocuk bu kızdan hayır gelmiceni anladı,boyle düşünebileni yanımda istemem dedi kendi kendine,sonra kızı aradı ve – selam,senle barışmak için değil sadece anlamadım bişeyler var dedi, çocuk sorar : birbirimizi ilk gördumuz anı hatırlarmısın?evet! peki ilk buluşmayi?evet!peki ilk öpücüğü?evet!gezdimiz yerleri,yaptimiz şeyleri?evet!
Peki sence mutluluk paraylamı? Cevap yok! Peki bütün bu yaşadımızı bir anda silip tabiliyorsan neden yaşandi ki? Cevap yok! Peki yeni bulduğun lavukla yaşadımızı yaşiyabilecekmısın?cevap yok!
Telefon görüşmesi bitiyor ve aradan iki Dakka geçiyor, mesaj geliyor çocuğa – hatamı anladım,nolur barışalım,ne yapmam lazım beni afetmen için?
Çocuk cevap verir – artık ben diye bir şey yok senin için,artık hayatın sürekli yokuş aşağıya gidecek,artık huzur bulamiyacaksın! Yükarıda bir Allah var ve benim çektiğim acıları gördü ve onları 2 ye katlayıp sana çektireceğinden amin ol.

Иракли

irakli inan ki dunyada farkli kizlar var. Benim tanidiklarimin cogu (ruslar tatarlar) senin dedigin gibi diiller ama, (ruslar hakkinda o hos olmayan lafin vardi ya) erkek arkadaslari onlardan zengin diil hatta biraz daha fakir diyebilirim, biri 4 yildir cikiyor, evlenmeyi bile dusunuyor univ bittikce, baskasi 2 yildir cikiyor.
Belki sen kizlari yanlis yerden ariyordun?
Inan ki her yerde iyi kizlar var. Rusyada da her kiz dedigin gibi diil;
Изображение
Taşlar bastı, taşlar bastı bezne
Biş gasır taşlardan izelsen
Taşlar arasınnan küterelep
Eytü lezzet iken - bez isen!
tatarkizi
падишах

Фото: 6

Selamlar kardeş, diyeceklerimi yurtdaş tavsiyesi olarak gör. Neticede, bunlar biraz da bizim ülkemizin arızalarından kaynaklanıyor; sadece kızın değil, seninki de öyle. Benzer çelişkileri, acıları farklı olaylarla yaşadım; Buluşmaya erkek arkadaşıyla gelen mi dersin, çiçek verdiğinin ertesi günü terkeden mi... Hernekadar sonunda bu kızlardan kurtulduğuma sevinsem de, kendi bakış açımın da aynı derecede yanlış olduğuna karar verdim.

Kızın hatası bariz, bunu cebinde tut ama kendini buna kaptırmamalısın. Herşeyi aşktan bekleme. Aşkı dünyanın merkezine oturtursan, dünyanın tüm pisliğini üzerine çekmiş, ve esas böylece aşkı kirletmiş olursun. Baltacı çok güzel demiş; Aşk sadece aşktır. En saf hali budur. Aşktan doğan bir ilişkiyi yaşatmanın yollarında para da vardır, cinsellikte, belki bunun gibi sonsuz değişken vardır. Bir tepkime olmuş ateş yanmış, ateşi devam ettirmek kendiliğinden olacak iş değil. Senin burada 'aşk para mıdır?' dediğin bakış açısında bakan 'aşk seks midir?' diyen kadınlar da aynı derecede var, belki senin hayatında da olmuştur farketmemişsindir bile. Şöyle düşün; sen sevdiğin kadınla hayatın boyunca seks yapmadan yaşayabildiğin zaman, o da para beklemeden yaşayabilecektir. Kadınlar hakkında öğrendiğim bir şey de; kadınlar sezgisel karar verirler. Yani 'para' demek kolay da, bir de şöyle bak; işin temelinde senin sorumluluk duygun, ilerde aileni ne kadar sahiplenebileceğin, ne kadar mücadeleci, kendine hakim olduğun gibi karakter özellikleri var. Sende bir eksiklik hissetmemesine rağmen seni bıraktıysa, açıklama yapmana gerek bile kalmazdı. Eğer sende bir eksiklik varsa, ve bunu görmekten kaçıyorsan ilerde dörtdörtlük birini bulsan da kaybedeceksin; daha beter üzüleceksin (kendi adıma; ben hata yaptığımı o zaman anlamıştım!!). Topu 'hayat böyle', 'insanlar böyle'ye atmak da en kolayı. Düşündüklerinin, senin aynı davranışı yapman için bahane olmadığına dikkat et. Sağduyulu düşünürsen, kız da anasından parayı ön planda tutarak doğmamıştır, birisi ona kazık atmıştır, o da senin gibi düşünerek sana yaptığını doğru görmüştür...vs

Kısaca, hayat siyah beyaz değil. Kolay, hiç değil. Düşüp kalmadan, kazık yemeden, kaybetmeden ne kendinde ne hayatta birşeyi değiştiremezsin. Bunu hınç meselesi olarak görüp, kendini yenilemeyip, bir başkasına iletirsen 'o..pu' dediğin o kızlardan bir farkın kalmayacak. Üstelik bundan daha mutlu da olmayacaksın. Adorno 'yanlış yaşam, doğru yaşanmaz' demiş, ne güzel demiş...

Umarım iyi niyetle, mantıklı anlarsın dediklerimi. Hayat kendi hayatın, tek hakkın var. Sonumuz aynı. Hakkında hayırlısı olsun.
Saygılar.
Duende
странствующий суфий

olsun yada olmasın!ben kaybetmeyi bilmeyenlerdenım,napim.
hani insanlar vardır soylersin yapma diye yaparlar meraktan,işte karşınızda.
oyle de olsan boylede ben kendi alıcamı aldım her türlü,alırım de.

Duende ye : insanın gerçek hissini anlar ise emin ol hiç birşey tutmaz beni.
eğer gerçekten sevmiş olsa herşeyini verirsin
olduktan sonra soylenen değil hep aklmda olan bişe.

ya bilmiyorum,hani sana olanları anlattın anladık ama bu biraz farklı birşey
yani zannet ki tam evlenecen zaman kız gidiyor,işte boyle bişe.
aklımda teklif vardı o günlerde hani gitcektım teklif edicektım ama bu olmadan gerçekliği gösterdi ve bi yandan bu beni mutlu de ettı,hani şimdi oldu sonra değil die.

boşverin yaw.her hatırladığımda nefesim daralıyo,kalpten gitmiim bu yaşta =))

akşama buluşuyoz,seviyomuş,oyle diyo
yapcam şey ya arabadan in or... demek veya seviyorum diyip faydalanmak sonra eyvallah demek =) ben ne piçmişim de haberim yok =)
Иракли

Ilk sirada din (dinsizler bu deyi gecebilirler)sonra kendine saygi olmali, sonra gurur, sonra da ask olabilir. Yani tum durumu kendine olan saygin bakimindan degerlendir.
Изображение
Taşlar bastı, taşlar bastı bezne
Biş gasır taşlardan izelsen
Taşlar arasınnan küterelep
Eytü lezzet iken - bez isen!
tatarkizi
падишах

Фото: 6

Модераторы

vika, Natali$ka

Фильтры

След.