hepimiz hrant dink'miiz?

Degisik konulari burada tartisiyoruz
önce bu konuyu açtım - biraz düşündüm - kapattım, bugünkü haber izledim - dayanamadım yine açiyorum:
hepimiz hrant dinkmiiz?
var mi orhan pamuk gibi düşünenler?
hepimiz ermeniiz, efendim, de ermeniler (bazılar tabi)bu konuda ne düşünüyor?
rusça okumayı bilenler için:

/forum/viewtopic.php?p=67880

/forum/viewtopic.php?p=1240200
Мы на грабли не наступаем, мы на них радостно прыгаем !
ZaferAntalya
отдайте взад розовые очки!

Фото: 3

hepimiz ermenimiyiz ?
kendi adıma değilim.. ermenilerden özür dileme gibi abuk subuk (benim fikrimdir) kampanyalar çıktığında da katılmadım.
hrant dink konusunda da enteresan teorilerim var zaten, ama bunlar burada söylenebilecek şeyler değil. hrant dink öldüğünde amerika temsilciler meclisinden ermeni szödesoykırım geçecekti, fakat bu cinayet veya herneyse olmasına rağmen tasarı geçmemişti meclisten. 4 martta ne olacak bakalım.
ermeni düşmanı falanda değilim, türk düşmanı ermenilerden nefret ediyorum sadece o kadar. yoksa osmanlı döneminde de , zamanımızda da bir çok ermeni vatandaşımız vardır bu ülkeye bu topluma hizmet vermiş, fark yaratmış olan.
karsiyakali
падишах

Geçmişte far yaratmış ermenilertde var diyosun ee geçmişe gitceksek gidelim;rusları çokmu severdik geçmişte? Ben ermenileri sevmiyorum,varmı ötesi.
safa_kaya16
даешь персональный титул!!..

safa_kaya16
aklıma bir söz geldi... '' beni bir tek sen anladın, sende yanlış anladın''
karsiyakali
падишах

safa_kaya16
aklıma bir söz geldi... '' beni bir tek sen anladın, sende yanlış anladın''

ZaferAntalya

bi de amerika şu ermeni tasarısını kabul ediyormuş!
ay çıldıracam yaw!!!
ZaferAntalya

Karşıyım fakat burda Amerika haklı,amerikada ve düyanın heryerinde çok fazla ermeni var v ebunlar bu kişileri etkiliyor hatta bu kararı verenlerin arasındada ermeniler vardır.Önemli olan Abd nin bu tasarıyı kabul etmesi değil;bu ermenilerin g.tünün nasıl bu kadar kalkmasına izin vermiş olmamızdır.Hİçbirşey zamanıda müdahaleye maruz kalmadığı için bu durumlardayız ve tabiki koltuk kaygısı...
safa_kaya16

;bu ermenilerin g.tünün nasıl bu kadar kalkmasına izin vermiş olmamızdır.

one minute ...

sorun şu - bunlarla baş edebilecek kadar münafık değiliz.bazı şeyler için iyi bir diplomat olmak yetmiyor - sinsi olmak gerek. Bu özelliklere sahip iki millet var dunyada
onlar da dunyayı ele geçirdiler zaten
ZaferAntalya

Onların dünyayı ele geçirmesinin asıl sebebi bana göre sinsi olmaları değil,her koşulda kendi hemşerilerine her türlü destği vermeleridir,sanırım bu devlerlerden bir tanesi israil;meslea onlar dünyayı sardılar ,çok küçük biyerde kurulular ama tüm dünya arkalarında nedense,çünkü heryerde yahudi var,herşeyi dine bağlıyorlar,laik olduklarını düşünmüyorum ama bir ülke kurup tüm din kardeşlerinin desteğini almasını biliyorlar...
safa_kaya16

Ermenilerde aynı şekilde küçük bir ülke olmalarına rağmen dünyanın heryerinde ermeni var,kendi ülkelerinde olmadığı kadar hatta.Belkide Ülkelerin 1915 olaylarını kabul etmesinin sebebi budur ,mesela Arjatin,hiçbir diplomasimiz olmadı adamlarla,ama 1 milyona yakın ermeni yaşıyor orda ve bu sözde soykırım safastasını kabul ettiler.
safa_kaya16

Onların dünyayı ele geçirmesinin asıl sebebi her koşulda kendi hemşerilerine her türlü destği vermeleridir,

bu bana Fethullah hocayı ve cemaatını hatırlatıyor, kızmayın arkadaşlar ama adamın kıymeti memlekette bilinmiyor - Türkieyı dünyanın her yerinde iyi yönden tanıtıyor - sadece rusyada kaç tane okul açtı mesela

sanırım bu devlerlerden bir tanesi israil

- "seçilmiş insanlar" (öteki dünyada s.çılmış olacaklar, affedersiniz)

meslea onlar dünyayı sardılar ,çok küçük biyerde kurulular ama tüm dünya arkalarında nedense,çünkü heryerde yahudi var,herşeyi dine bağlıyorlar,laik olduklarını düşünmüyorum ama bir ülke kurup tüm din kardeşlerinin desteğini almasını biliyorlar...

amaçlarına ulaşmak için her yola başvuruyorlar - prensipsiz - Tanrı tarafından torpilli ya
ZaferAntalya

bi de amerika şu ermeni tasarısını kabul ediyormuş!
ay çıldıracam yaw!!!

demiştik bakalım 4 martta neler olacak diye. mevcut şartlarda bu beklenmeyen bir sonuç değildi. hiç üzme kendini ..
oylamayı seyrettiniz mi bilmiyorum ama çok enteresandı her yönüyle.

Onların dünyayı ele geçirmesinin asıl sebebi bana göre sinsi olmaları değil,her koşulda kendi hemşerilerine her türlü destği vermeleridir,sanırım bu devlerlerden bir tanesi israil;meslea onlar dünyayı sardılar ,çok küçük biyerde kurulular ama tüm dünya arkalarında nedense,çünkü heryerde yahudi var,herşeyi dine bağlıyorlar,laik olduklarını düşünmüyorum ama bir ülke kurup tüm din kardeşlerinin desteğini almasını biliyorlar...

yahudiler bugüne kadar, abd de ermeni soykırım tasarısına destek vermiş olsalardı, şimdiye kadar yüzlerce kez o tasarı genel meclisten geçmiş olurdu, aksine bu tasarının gneel meclisten geçmemsinde yahudilerin bizim lehimize katkılarını hiç bir siyaset bilimiyle ilgilenen kişi yadsıyamaz. :)
birde dünya üzerinde en fazla ermeni rusya topraklarında var.. fakat burda matematik farklı işliyor tabi .. ''abd deki 1 milyon ermeni'' > ''rusyadaki 3milyon ermeniden.'' :)

ama bence çok rahatsız olacak durum söz konusu değil(umudum ve öngörüm bir referans sayılırsa :) ).
şimdi temsilciler meclisinden geçen bu karar, genel meclise gidecek, daha öncelerde de bu olmuştu ama bir şekilde o dosyalar temsilciler meclisinden genel meclis oylamasına gitme yolundayken yastık altına atılıyordu :)
%90 bu yılda aynısı olacak. o karar genel meclis oylamasına sunulmayacak, eğer abd aksini yaparsa, abdullah gül'ün dediği gibi, abd nin aşırı derecede stratejik vizyon eksikliği gün yüzüne çıkmış olur. türkiye ile ikili ilişkilerde çok ciddi sorunlar yaşar, türkiye de yükselen anti-amerikan akımlar aşırı derecede iğme kazanır.
karsiyakali
падишах

yahudiler bugüne kadar, abd de ermeni soykırım tasarısına destek vermiş olsalardı, şimdiye kadar yüzlerce kez o tasarı genel meclisten geçmiş olurdu,

orası öyle,
dunya yahudilere acısın - ermeniler de nerden çıktı şimdi.
hollywood bunca film çıkarttı yahudilerin katliamı ile ilgili
bu acındırma politikada ermeni onlar için bir rakiptir , rayların yönünün değişmesini istemezler tabi,
ZaferAntalya

Tasarı gecti buyukelçi geri çagrıldı, incirlik kapanabilir, ortadoguya hakim turkiye ile kanka olan ameriKAKA zor durumda.. bunların hepsi hikaye!!! hersey en gec 1 ay sonra eski rayına oturur bizde konustuklarımızla kalırız..ne incirlik kapanır, ne ilişkilerde değişen bir sey olur nede o tasarı bir işe yarar!!!

Atalarımız ne guzel soylemiş demi Ev Alma Komşu Al...bizim ne işimiz var AmeriKAKA ile, Yanıbasımızdaki Rusya, İran,Irak,Suriye,Uzakdogu Çin, Japonya, eminimki Tr menfaatlerini o koybovlardan daha fazla gozetir kollarlar..ama bir AmeriKAKA sevdası ezelden beri bizde var..inş. bir gun değişir ve daha yakınımızdaki komsularımızla ilişkilerimiz guclenir...(tabi bu benim fikrim)
hummer
ХуММеР

Фото: 4

Kon umaksadını aştı,ben sadece yahudileri örnek olarak verdim,tasarıyı destekliyorlar demedim ,saygılar.
safa_kaya16

yahudiler bugüne kadar, abd de ermeni soykırım tasarısına destek vermiş olsalardı, şimdiye kadar yüzlerce kez o tasarı genel meclisten geçmiş olurdu,

orası öyle,
bu acındırma politikada ermeni onlar için bir rakiptir , rayların yönünün değişmesini istemezler tabi,

Sana sonuna kadar katılıyorum. Evet, yahudiler sözde ermeni soykırım ın ABD meclisinden geçmemesi için yoğun şekilde çalışıyorlar. Bu yahudilerin Bizi desteklediği anlamına gelmesin!!

Onlar dünyada katliama maruz kalan tek millet olma vasfını kaybetmek istemediklerinden dolayı türkiyenin lehine çalışıyorlar. yoksa gerisi yalan!!
When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle. Then I realised that the Lord doesn't work that way so I stole one and asked Him to forgive me.
NonConformist
Султан

Фото: 130

Belkide sadece politik düşünüyorlardır.Ufak,hatta tabirim caizmidir bilmem ama bokt*n bi ülke için Türkiye den vazgeçeceklerini sanmıyorum;kaybetmeyi göze alamazlar,ABD zaten kaybetmeyeceğini biliyor.
safa_kaya16

orası öyle,

biz açıkca destek istediğimizi belirtiyoruz, onlarda isteğimize kısmen cevapsız kalmıyor. politik şeyler. tabi ki karşılıklı çıkarlar söz konusu. olayı israil açısından bakın. başbakanları haritayı açıp baktımı ne görüyor? suryie, lübnan,ırak,iran, filistin.. bırakın iyi ilişkileri ne zaman bunların normal ilişkileri oldu ki? israil açısından türkiye önemli.
ermeniler hızlandı dikkat edin.. bu yıl geçmese seneye bastıracakalr olmazsa öbür sene daha fazla. 2015 100.yılı sözde soykırımın.
herşeyde olduğu gibi biz kendimizi anlatamıyoruz, yoktan yere suçlu konumuna düşürülüyoruz ve kendi tezimizi sunamıyoruz. işin en acı yanı, bize, yani kendi içimizde ki insanlara bu soykırımı kabul ettirmeleri,
karsiyakali
падишах

Модераторы

vika, Natali$ka

Фильтры

Навигация

Вернуться в Sohbet Sohbet