Ne dersiniz ?

Degisik konulari burada tartisiyoruz

Ne dersiniz ?

Сообщение g3Lu | 2005/06/11 15:01
Forumun Tьrkce kismi oturdu gibi gцzьkьyor.
Vika, Zehra ve DeadSea sagolsun bizleri burada yalniz birakmiyorlar.
Tezcan-Tur, NonConformist de mьdavimlerden.
Altunoz son zamanlarda pek ugramiyor ama yine de buralarda oldugunu biliyorum.

Sizce forumun Tьrkce yapisini degistirmenin zamani gelmedi mi ?

Su anda dцrt kategorimiz var :
-Tanismalar
-Tьrk Kьltьrь, tarih ve yasami..
-Turizm ve Seyahat
-Sohbet

Sizce bunlarin bir kismini degistirmeli miyiz ? Birlestirilmesini istediginiz konular var mi ?
Veya yeni acilmasini istediginiz kategoriler ?

Цneriler icin tesekkьrler..

P.S. Yukarida saydigim listede olup ta цneri yapmayanlara ceza verelim
"As far as I'm concerned, if something is so complicated that you can't explain it in 10 seconds, then it's probably not worth knowing anyway."
Calvin from "The Indispensable Calvin and Hobbes" p25
g3Lu
Bizim Ustad

Re: Ne dersiniz ?

Сообщение vika | 2005/06/11 15:19
Forumun rusça kısmında genellikle Türkiye ile ilgili her şey konuşuluyor (insanları, kültürü, müziği, dili, gelenekleri v.s.). Burası da türkçe olduğuna göre belki Rusya ile ilgili aynı konuları bilmek, öğrenmek isteyenler olur, yada öylesine merak edenler. Mesela, az önce konuştuğumuz o "Türkiye-Rusya benzerlikleri" gibi. Yani kısaca demek istediğim şu: Türk kültürü, tarih ve yaşamı" varsa, "Rusya kültürü, tarih ve yaşamı" neden olmasın?
vika
Ankara Guzeli!

Фото: 1

Сообщение NonConfirmist | 2005/06/11 15:27
walla abiciğim bu forum beni sardi; biraz once cok guzel bir diyalog gecti; katılımlarin artacagini dusunuyorum Vika hanimin dediği gibi rusca forumlarda hep turk kulturu ve tarihi konusuluyor ; her ne kadar o forumlarda yazamasamda ( cunki ruscam yok denecek kadar az) ben bu forumda Rusya yada eksi SSCB ьlkeleri hakkında daha зok konusulması taraftarıyım.
Bizzat Vika hanimada Foruma gelip renk kattiği ve duzeyli yazilarindan dolayi teşekkur ediyorum Şahsım adıma
Benim bir цnerim olacak bu forum hakkinda; forumdaki tьm menuler %100 turkзeleştirilirse daha iyi olur diger Rusca bilmeyen arkadaşlar aзısından

Saygılarımla..
NonConfirmist

Сообщение g3Lu | 2005/06/11 15:46
Forumun rusзa kısmında genellikle Tьrkiye ile ilgili her şey konuşuluyor (insanları, kьltьrь, mьziği, dili, gelenekleri v.s.). Burası da tьrkзe olduğuna gцre belki Rusya ile ilgili aynı konuları bilmek, цğrenmek isteyenler olur, yada цylesine merak edenler. Mesela, az цnce konuştuğumuz o "Tьrkiye-Rusya benzerlikleri" gibi. Yani kısaca demek istediğim şu: Tьrk kьltьrь, tarih ve yaşamı" varsa, "Rusya kьltьrь, tarih ve yaşamı" neden olmasın?

Bu fikir benim aklimda da var. Ama katilimin az olacagindan korkuyorum acikcasi. Daha ziyade sцyle kьltьrlerarasi (intercultural) bir baslik olsa orada hem tьrk hem de rus kьltьrlerini tartissak nasil olur ?

walla abiciğim bu forum beni sardi; biraz once cok guzel bir diyalog gecti; katılımlarin artacagini dusunuyorum Vika hanimin dediği gibi rusca forumlarda hep turk kulturu ve tarihi konusuluyor ; her ne kadar o forumlarda yazamasamda ( cunki ruscam yok denecek kadar az) ben bu forumda Rusya yada eksi SSCB ьlkeleri hakkında daha зok konusulması taraftarıyım.
Bizzat Vika hanimada Foruma gelip renk kattiği ve duzeyli yazilarindan dolayi teşekkur ediyorum Şahsım adıma
Benim bir цnerim olacak bu forum hakkinda; forumdaki tьm menuler %100 turkзeleştirilirse daha iyi olur diger Rusca bilmeyen arkadaşlar aзısından

Dil konusunda cok haklisin. Ama ne yazik ki islerimin yogunlugu sebebiyle tercьmenin kalan kismini bir tьrlь bitiremedim.ґ

Diyaloglar konusuna gelince ben de Vika hanima mьtesekkirim. Umarim bu tarz insanlar daha da artar. Su anda geldigimiz nokta bile bence basarili... (Bir ay цncesine kiyasla)
"As far as I'm concerned, if something is so complicated that you can't explain it in 10 seconds, then it's probably not worth knowing anyway."
g3Lu
Bizim Ustad

Сообщение NonConfirmist | 2005/06/11 15:51
belki bir ay цncesi birbirizi tanimiyorduk ; ben sahsen isin makarasinda idim pek ciddiye almiyordum eger birilerini kirdiysam sahsim adina цzьr dilerim
NonConfirmist

Сообщение vika | 2005/06/11 16:08
Ya, beyler, mahcup ediyorsunuz
Asıl ben teşekkür ediyorum güzel, seviyeli diyaloglarınız için.

Forum meselesine gelince.
sцyle kьltьrlerarasi (intercultural) bir baslik olsa orada hem tьrk hem de rus kьltьrlerini tartissak nasil olur ?

iyi olur. hem kültür, hem günlük hayat ile ilgili konular.

bir de, bazı rusça konuların burada da yansıtılmasında fayda var. Örneğin, Türkiye'deki eğitim sistemi ile ilgileniyorlar. Türkiye'de yaşayan ve bu sistemi daha iyi, içten yani, bilen bir türkün cevap vermesi daha iyi olmaz mı? Tabi bütün mesajların tercüme edilmesi imkansızdır, en azından bu tip sorular.
vika
Ankara Guzeli!

Фото: 1

Сообщение g3Lu | 2005/06/11 16:16
Tamamiyle haklisin.
O yьzden eger intercultural diye acarsak , belki insanlar sorularini ingilizce veya almanca sorabilirler. O zaman bizlerin cevap vermesi cok daha kolay olur :)

Aklimda olusan durum sцyle :

1 - Serbest Kafe (Simdiki sohbet kismi gibi, her konu hakkinda, geyik, komedi, muhabbet, tartisma)

2 - Kьltьr & Sanat (Mьzik,Film,Dil)

3 - Rusya & Tьrkiye (Kьltьrlerarasi, gьndelik yasam, sistemler, karsilastirmalar)

Ben tanismalar kismini gereksiz buluyorum. Zaten kimsenin geldigi de yok..

Sizce ??
g3Lu
Bizim Ustad

Сообщение Zehra | 2005/06/11 18:33
Destekliyorum
Внимание! Все личные письма теперь пишите на ник Elif
Zehra
Elleri kolları Kınalı BebeK

Фото: 28

Сообщение tezcan-tur | 2005/06/12 01:00
Forumun Tьrkce kismi oturdu gibi gцzьkьyor.
Vika, Zehra ve DeadSea sagolsun bizleri burada yalniz birakmiyorlar.
Tezcan-Tur, NonConformist de mьdavimlerden.
Altunoz son zamanlarda pek ugramiyor ama yine de buralarda oldugunu biliyorum.

Sizce forumun Tьrkce yapisini degistirmenin zamani gelmedi mi ?

Su anda dцrt kategorimiz var :
-Tanismalar
-Tьrk Kьltьrь, tarih ve yasami..
-Turizm ve Seyahat
-Sohbet

Sizce bunlarin bir kismini degistirmeli miyiz ? Birlestirilmesini istediginiz konular var mi ?
Veya yeni acilmasini istediginiz kategoriler ?

Цneriler icin tesekkьrler..

P.S. Yukarida saydigim listede olup ta цneri yapmayanlara ceza verelim

BENIM ICIN COK ONEMLI OLDUGUNA INANDIGIB BIR SEYI AKTARAYIM. BURADA OZELLIKLE SITEYE KAYIT ESNASINDA TURKLER COK SIKINTI CEKIYOR. HATTA BEN BAZI ARKAASLARIMA BU SITEYI TAVSIYE ETTIM FAKAT KAYIT ISLEMLERI RUSCA OLDUGU ICIN SITEYE GIREMEDIKLERINI SOYLEDILER.
Kлянycь пpeдвeчepним вpeмeнeм,пoиcтинe, чeлoвeк вeдь в yбыткe, кpoмe тex, кoтopыe yвepoвaли, и твopили дoбpыe дeлa, и зaпoвeдaли мeждy coбoй иcтинy, и зaпoвeдaли мeждy coбoй тepпeниe! .Asr:1.2.3
tezcan-tur
ага уже интереснее!

Сообщение NonConfirmist | 2005/06/12 01:04
kayıt yerini bulmak o kadar zor degil:) farenin okunu menulerin uzerinde gezdirip alt tarafa bakarsın; alt bantta yazar zaten; bağlanıncada sitenin ip sini gosteriyor hani "sayfa aзılıyor www... " yazan yerden diyorum:)
NonConfirmist

Сообщение g3Lu | 2005/06/12 01:21
BENIM ICIN COK ONEMLI OLDUGUNA INANDIGIB BIR SEYI AKTARAYIM. BURADA OZELLIKLE SITEYE KAYIT ESNASINDA TURKLER COK SIKINTI CEKIYOR. HATTA BEN BAZI ARKAASLARIMA BU SITEYI TAVSIYE ETTIM FAKAT KAYIT ISLEMLERI RUSCA OLDUGU ICIN SITEYE GIREMEDIKLERINI SOYLEDILER.

Almanca da gьzel bir laf vardir. "Wer 'ne gute Idee hat, muss sie verwirklichen" diye. Bence cok gьzel bir tesbit. (Gecici) Cцzьmь de kayit sayfasinin bir tercьmesini yapmak. Benim ruscam yetmiyor bunun icin ama eger bana bir sayfaya ruscalarini ve de tьrkce karsiliklarini yazip gцnderirseniz hemen "Tьrkce kullanma kilavuzu" hazirlayip, sorunun icabina bakabiliriz.
g3Lu
Bizim Ustad

Сообщение tezcan-tur | 2005/06/12 03:56
TERCUME ISI KOLAY ONU HALLEDERIZ.

BIRDE TURKCE FORUMDAKI KONU BASLIKLARINI COGALTSANIZ BENDE DHA IYI OLUR.BUNU ZATEN DIGER ARKADASLARDA VURGULAMIS. CUNKU RUSCA 20 KONU BASLIGI VARSA TURKCEDE BU 5 TANEYLE FALAN SINIRLABDIRILMIS. BIZDE KONULARI KENDIMIZ BIR YERDE ELLI BASLIK HALINDE ACIYORUZ.
Kлянycь пpeдвeчepним вpeмeнeм,пoиcтинe, чeлoвeк вeдь в yбыткe, кpoмe тex, кoтopыe yвepoвaли, и твopили дoбpыe дeлa, и зaпoвeдaли мeждy coбoй иcтинy, и зaпoвeдaли мeждy coбoй тepпeниe! .Asr:1.2.3
tezcan-tur
ага уже интереснее!

Сообщение g3Lu | 2005/06/12 13:22
Hocam yukarida 3 tane kategori цnerisi var.. Baslik acmak sorun degil ama daha hangi kategoriler olsun ? Sizin dьsьnceleriniz neler ?

1 - Serbest Kafe (Simdiki sohbet kismi gibi, her konu hakkinda, geyik, komedi, muhabbet, tartisma)

3 - Rusya & Tьrkiye (Kьltьrlerarasi, gьndelik yasam, sistemler, karsilastirmalar)
g3Lu
Bizim Ustad

Сообщение TatliBetush | 2005/06/27 21:29

3 - Rusya & Tьrkiye (Kьltьrlerarasi, gьndelik yasam, sistemler, karsilastirmalar

a bak bцyle зok cici olur yeşil adam.sizi takdir ettim yani en azından kırolardan kurtulursunuz
Shinanay da Yavruum Shina Shinanay..
TatliBetush
HANIM AGA

Фото: 3

Сообщение Venture | 2005/06/27 21:52
neden tanisma olmasin diyorsun))))))belki bir rus hayran bulursun))))
Я свободно разговариваю на трёх языках: ирония, сарказм, ненормативная лексика.(с)
Venture
Брюл(Clubber)

Фото: 980

Сообщение TatliBetush | 2005/06/27 21:54
neden tanisma olmasin diyorsun))))))belki bir rus hayran bulursun))))

aaa.. venturecım sen de зok iyi biliyosun ki benim yeterince hayranım var :)))))
TatliBetush
HANIM AGA

Сообщение Venture | 2005/06/27 21:56
hadi yaaaa))))))sen varya simarik ve ukala birisin)))))
Я свободно разговариваю на трёх языках: ирония, сарказм, ненормативная лексика.(с)
Venture
Брюл(Clubber)

Фото: 980

Сообщение NonConfirmist | 2005/06/27 22:03
Bu kız gelince buranin reytingi artıyor)) daha fazla bцyle зatlak arkadaşların varsa yolla buraya; stres atıyoruz hiз değilse
NonConfirmist

Сообщение TatliBetush | 2005/06/27 22:05
ama kьstьrьyon beni bana bi tane yakışıklı adam gibi rus erkeği gцstersene o zaman ?
TatliBetush
HANIM AGA

Сообщение TatliBetush | 2005/06/27 22:07
aazını topla зatlak sensin terbiyesiz şey
TatliBetush
HANIM AGA

Модераторы