arkadaşlar gerзekten зok yardıma ihtiyacım var

Degisik konulari burada tartisiyoruz
merhaba arkadaşlar. ben Tьrkiye'de ьniversite okuyorum. bu yıl bitirme tezi aldım ve tezim Rusca.. 1960 ve 1970 yılları arasında Ruslar tarafından tьrkiye hakkında yazılan gazete yazıları ve makalelei okuyup değerlendirme yapmam lazım. цzellikle Tьrkiyedeki 1960 yılında olan askeri darbe ile ilgili yazıları okumam lazım. ama malesef Ruscam yeterli değil. bu yьzden kaynak bulmakta zorlanıyorum. İnternetten birзok yazı indirdim ama biraz okuduktan sonra benim konum ile ilgisiz olduğunu gцrьyorum..Bana yardım edebilirmisiniz? fikirlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum..:)
azee
странствующий суфий

Merhaba, военный переворот в Турции 1960 года bu kelemeleri arattır ya google'da yada yandex.ru 'da

veya herhangi rus gaztesi arşivinde bulabilirsin bence

hatta hazır tezler bile var:))))

Kolay gelsin
Dolores
Султан-ПАША

teşekkьr ederim cevabın iзin..ama inan зok aradım..ben de kolay sanıyordum ama işin iзine girince başa зıkamadım.yine de yardımcı olursan зok sevinirim:))
azee
странствующий суфий

bence zor bulursun... yani o zamanlarda biliyorsun Rusya nasıl bir dönem geçiriyordu. Gazteler yurt dışında neler oluyor hemen hemen hiç yazmazdı. Ha belki özel, yani geztelerin kendi arşivlerde bulabillirsin ama internette olmaz bu iş bence..
ben yine de bakarım, ama kesin söz veremiyorum
Dolores
Султан-ПАША

gazeteler var rusya kьtьphanesinde..azerbaycanda da var. ama tabi buradan ulaşamıyorum..hadi gazeteleri geзtim..şцyle gьzel bir kaynak bulsam o kadar зok işime yarayacak ki.zaman зok зabuk geзiyor..valla bu gidişle diploma da alamayacam:) ilgin iзin зok teşekkьr ederim..eğer birşeyler bulursan зok sevineceğim inan tekrar teşekkьr ederim..
azee
странствующий суфий

/forum/go/ec67dd6fc2a18cb7b1d86f79a936e81c Burda bir kaynakзa listesi mevcut. Bu kaynakca Yuriy N Rozaliyevin Tьrkiye Зalışmaları sırasında kullandığı kaynakзadır. aynı zamanda pravdanın nushalarını internetten (ebay) satın alabileceğin gibi Tbmm, istanbul ьniversitesi, Boğaziзi Ьniversitesi ve Ortadoğu teknik ьniversitesi arşivlerindende bulabilirsin, ayrıca İstanbul ve Ankara konsolosluklarına başvurarak цzellikle gьnlьk gazete arşivlerine ulaşmak aзısından yardım alabilirsin. цzellikle konsoloslukların kendi belge arsivleri vardır ki bunlar gizliliği kaldırılmış ve yayınlanmış belgeler ise зalışmanda kullanman зok daha gьzel olur.
berker
янычар

arkadaşım tavsiyelerin iзin зok teşekkьr ederim gerзekten..rusзam ii olmadığı ve biraz da tecrьbe eksikliği olduğu iзin zorlandım haliyle:) ..tekrar teşekkьrler
azee
странствующий суфий

problem değil цdevini hazırlarken herhangi bir problemle karşılaşırsan mesaj bırak istersen yardım edebilirim belki.
berker
янычар

ilginiz iзin зok teşekkьr ederim..ben sizin verdiğiniz yolları denedim fakat gazetelere ulaşamıyorum..ebaydan gazeteyi bulamadım.. ьniversite kьtьphanelerinde de yok gazeteler.milli kьtьphaneye de baktım orada da yok..konsolusluklardan cevap gelmedi. ankara ve istanbula uzak olduğum iзin oralara gitme imkanım yok şu anda ve o yьzden sadece mail atabildim konsolosluklara ama henьz cevap vermediler.daha цnce de gцrьşmьştьm ama yardım etmemişlerdi.anladım ki gazeteleri almak iзin rusya ya da azerbaycan'a gitmem şart eğer aklınıza birşey gelirse tekrar yardımlarınızı bekliyorum :) size herşey iзin зok teşekkьr ederim..
azee
странствующий суфий

:) ya sen yine bak ama eger tam olarak ne aradıgını biliyorsan burada kesin bulacaksindir ingilizce turkce ve rusca ayrı ayrı arat gazete arsivini bulamasan bile konun hakkında cok cesitli makaleler var, ben bi kacina goz attim. 'scholar.google.com'
berker
янычар

merhaba.. işin bьyьk bir kısmını hallettim..ruscaları da tercьme ettim yazmaya başlayacağım artık. ama tek eksiğim kaldı A.базиянц'ın причины государственного переворота 1960 г. adlı makalesini arıyorum ama bulamadım. bu konuda da yardımlarınızı beklyirum:) зok teşekkьrler..
azee
странствующий суфий

Модераторы

vika, Natali$ka

Фильтры

Навигация

Вернуться в Sohbet Sohbet