İstanbul'da 1 ay aradan sonra yeniden hortum

Degisik konulari burada tartisiyoruz
İstanbul'da 1 ay aradan sonra yeniden hortum

İstanbul'da 1 ay aradan sonra yeniden hortum çıktı. Herhangi bir can kaybı olmazken vatandaşlar hortumu korkulu gözlerle izledi.

02.08.2014 - 12:55

Marmara ve Avşa Adası arasında, Sabah saatlerinde bir dakika 30 saniye süren hortum oluştu. Marmara Denizi’nin ortasında oluşan hortum can kaybına neden olmazken vatandaşları korkuttu. Gökgürültüsü ile bastıran yağış sonrasında bazı ev ve işyerlerini su bastı.

KASIMPAŞA'DA HORTUM
Kasımpaşa'da hortum dehşeti yaşandı. O anlar vatandaşlar tarafından çekilip sosyal medyada paylaşıldı.

HORTUMUN ARDINDAN SAĞANAK YAĞIŞ
Hortumun ardından gök gürültülü sağanak yağış başladı. Yağış nedeniyle Marmara Adası’nda bulunan 4 işyerini ve sahil kenarında bulunan bir eğlence mekanını su bastı. Kullanılamaz hale gelen eğlence mekanında bulunan tatilciler de geri dönmek zorunda kaldı.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Спасибо!
sevgilerimle
сама доброта

Фото: 720

Hortum sonrası Kasımpaşa

İstanbul Kasımpaşa’da meydana gelen hortum bölgede maddi hasara yol açtı.

02.08.2014 - 17:23

Kasımpaşa’da aşırı yağışla birlikte meydana gelen hortum vatandaşlara korkulu anlar yaşattı. Yaklaşık 2 dakika süren hortumun ardından görülen manzara ise dehşeti gözler önüne serdi. Ağaçları kökünden kopartan, çatıları uçuran hortum anını yaşayan vatandaşlar her şeyin bir anda olduğunu söyledi.

Изображение

''HER ŞEY BİR ANDA OLDU''
Hortum anını yaşayan bir vatandaş çok korktuklarını kaydederek, “Kapının önünde oturuyorduk. Hafiften yağmur başladı. Tufan gibi rüzgar geldi ne varsa aldı götürdü. Araçlara zarar verdi, çatıyı uçurdu. Çok korktuk kendimizi içeriye attık. Çok ani oldu her şeyi aldı götürdü bir dakika sürmedi” dedi.

Изображение

''HALİÇ'İN ÜZERİNDE SİMSİYAH BULUTLAR OLUŞTU''
Haliç üzerinden gelen siyah bulutların bir anda hortuma döndüğünü belirten bir başka vatandaş ise, “Haliç’in üzerinde simsiyah bulutlar oluştu. Biz yağmur geliyor sandık ama o simsiyah bulutlar hortuma döndü. Hortum mahallenin üzerinden gelerek bütün kiremitleri çatıları uçurdu. Çok sürmedi 1- 2 dakika sürdü. Ağaçlar koptu, betonlar düştü” diye konuştu.

Изображение

Изображение
Спасибо!
sevgilerimle
сама доброта

Спасибо!
sevgilerimle
сама доброта

Модераторы

vika, Natali$ka