Türkiye'den St.Petersburg'a gidiş?

Degisik konulari burada tartisiyoruz
Merhaba. Bir arkadaşımla dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan St.Petersburg’a 1 haftalığına gitmeyi planlıyoruz, malum vize de yok artık :) Gidiş-dönüş bilet fiyatı açısından hangi havayolları daha uygundur? THY gördüğüm kadarıyla pahalı, Pegasus var ancak Krasnodar’a gidiyor, orası da çok uzak. Deniz veya tren yolu ile ulaşım alternatifleri de geze geze gitmek açısından bana göre uygun. Bu yüzden uçakla önce Moskova’ya oradan da Petersburg’a mı gidilse iyi olur? Bu konudaki tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkür ederim.
merih
странствующий суфий

Petersburg seçiminin özel bir sebebi yoksa vazgeçmenizi öneririm. Zira Petersburg bütün Rus şehirleri arasında ırkçı uygulama ve saldırı ve cinayetlerin en yaygın olduğu kent.
berker
янычар

oyle bakarsa her yeri tehlikeli.
güle güle git arkadaşim.
gerçektan çok güzel bir yer.
Мысли задним числом - всегда самые наилучшие...
timurhan
просто так...

Фото: 1

Merhaba. Bir arkadaşımla dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan St.Petersburg’a 1 haftalığına gitmeyi planlıyoruz, malum vize de yok artık :) Gidiş-dönüş bilet fiyatı açısından hangi havayolları daha uygundur? THY gördüğüm kadarıyla pahalı, Pegasus var ancak Krasnodar’a gidiyor, orası da çok uzak. Deniz veya tren yolu ile ulaşım alternatifleri de geze geze gitmek açısından bana göre uygun. Bu yüzden uçakla önce Moskova’ya oradan da Petersburg’a mı gidilse iyi olur? Bu konudaki tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkür ederim.

Petersburg seçiminin özel bir sebebi yoksa vazgeçmenizi öneririm. Zira Petersburg bütün Rus şehirleri arasında ırkçı uygulama ve saldırı ve cinayetlerin en yaygın olduğu kent.

Pardon, yanlışlık oldu -soru Berkere yazdım.

Türkiye'deki büyük kentlerine Ruslar rahat gelebilir, ama Türkler için Rusya'da tehlikeli bir yer olabileceği gibi anladım.Doğru mu bu?

Garip ama...ve hiç hoş değildir...
Вы не обидѣтѣсь, еслѣ мы на этѣм cѣгодня закончѣм?
Machu_Pikchu

Фото: 19

Teşekkür ederim.

Pardon, yanlışlık oldu -soru Berkere yazdım.

Türkiye'deki büyük kentlerine Ruslar rahat gelebilir, ama Türkler için Rusya'da tehlikeli bir yer olabileceği gibi anladım.Doğru mu bu?

Garip ama...ve hiç hoş değildir...

Sizin dediğiniz gibi Ruslar rahat gelebilir, ama Türkler için Rusya tehlikelidir demedim, Rusya'nın tehlikeli olduğunu da söylemedim.

Ancak Petersburg kentinde Asyalı ve Afrikalılara sürekli silahlı saldırılarda bulunan ırkçı çetelerin mevcut olduğunu belirttim. Bu konuda haksız mıyım? Bu kentte bulunan yabancı öğrenciler için Irkçı saldırılar rutinleşmeye başladı.

Türkiye Ruslar için güvenli mi? Rus kadınlar kimi problemlerle karşılaşıyorlardır, dahası İtalyan bir aktivistin Gebze de tecavüze uğrayıp öldürülmesi veya daha farklı cinsel suç haberleri basında yer alıyor, mağdurlar Rus veya Rus değil, farketmez.

Benim uyarım ise farlı bir konuda, bizim ülkemizde kadına karşı suçlar işleniyor, Rusya'da ise yabancılara karşı... Ben nasıl bu arkadaşı uyarıyorsam, Rus bir kadın arkadaşımı da Anadolu'da bir kente tek başına gitmek istediğinde aynı şiddetle uyarırım...
berker
янычар

arkadasım bence moskva sonra S.P...rusyada nerde olursan ol yabancıysan sorun yaşarsın..gece tek başına dışları cıkma, eglence yerlerine gidersen mutlaka buyuk guvenilir yerleri tercih et..Türkiye'de bir turistin bir duğmesinin kopması suç, oralarda bir yabancının ölmesi sıradan bir durumdur..sözün kısacası DİKKATLİ OL her durumda..korkma ama tedbiride elden bırakma:) Ayrıca mükemmel görselliğe ve tarihe sahip bir şehire gidiyorsun bunuda bil:)
hummer
ХуММеР

Фото: 4

Модераторы

vika, Natali$ka

Фильтры

Навигация

Вернуться в Sohbet Sohbet