Romantik mesajlar

Rusca ogrenmek isteyen Turkler icin bir forum

Re: guzel sozler

Сообщение Irochka | 2008/11/16 13:51
увлекаться ; - увлечься 1) meraklı olmak; merak sarmak; düşkün olmak; düşmek он очень увлекается живописью — resime çok meraklıdır он увлекся литературой — edebiyata merak sardı он страшно увлекался футболом — futbol delisiydi ты слишком увлекся футболом — futbola fazla düştün он увлекся книгой — kitabın cazibesine kapıldı, kitaba daldı он увлекается спиртным — içkiye düşkündür есть люди, которые так увлеклись поучением других, что ... — akıl hocalığına kendilerini öyle kaptırmış insanlar var ki, ... 2) (влюбляться) kapılmak, gönlünü kaptırmak

gramere gelinçe bu bölümünde olan derslere bak
Azy gum garum gerum, gazy gumga... Azy gum garum gerum, gazy gumga
Irochka
Sonnige Paradys

Фото: 205

Сообщение netperest | 2009/01/23 16:05
başlık güzel sözler madem biraz rusyada bayanların sevdiği iltifatlardan örnekler verirmisiniz?
mesela moya katenok u çok seviyorlarmış galiba ama Türkiyede enciğim(kedi yavrum) denince sevinecek kız olduğunu zannetmiyorum aksine başımıza birde şemsiye yeriz :)

özellikle красива sanırım güzel manasında ama ben onu sitelerde çok çeşitli hallerde gördüm
Красавица
Кпарсота
Красатуличка
красивая
красотуля
КРАСОТУЛИЧКА
Красивый
bunların hepsi hemen hemen sanırım aynı anlamdalar ama galiba aldıkları ekler aralarında çok ufak farklar oluşturuyor biri anlatabilirmi. tabi manaları verebilirlerse ayrıca çok güzel olur.
[ URL ]
[ URL ]
[ URL ]
[ URL ]
[ URL ]
netperest
странствующий суфий

Сообщение Maren | 2009/03/02 13:56
başlık güzel sözler madem biraz rusyada bayanların sevdiği iltifatlardan örnekler verirmisiniz?
mesela moya katenok u çok seviyorlarmış galiba ama Türkiyede enciğim(kedi yavrum) denince sevinecek kız olduğunu zannetmiyorum aksine başımıza birde şemsiye yeriz :)

özellikle красива sanırım güzel manasında ama ben onu sitelerde çok çeşitli hallerde gördüm
Красавица
Кпарсота
Красатуличка
красивая
красотуля
КРАСОТУЛИЧКА
Красивый
bunların hepsi hemen hemen sanırım aynı anlamdalar ama galiba aldıkları ekler aralarında çok ufak farklar oluşturuyor biri anlatabilirmi. tabi manaları verebilirlerse ayrıca çok güzel olur.

Sen bir kıza bunu diyeceksin "красивая" :)
Maren
странствующий суфий

Фото: 0

Сообщение Irochka | 2010/03/20 10:09
1. Seni nasil unutabilirim? sen benim askimsin seni cok seviyor ve ozluyorum. sen yokken yuzum hic gulmuyor hergun resimlerine bakiyorum...
как я могу тебя забыть? ты моя любимая, я тебя очень люблю и скучаю по тебе. когда тебя нет, мне очень грустно, я каждый день смотрю на твои фотографии

2. bitanem nasilsin mesajlarini aldim tesekkur ederim bende seni cok seviyorum ve ozluyorum. sana cevap yazamiyorum cunku telefonumda kredi yok
единственная, как ты? получил твое сообщение, спасибо, я тоже тебя очень люблю и скучаю по тебе. я не могу написать тебе ответ, потому что у меня нет денег на телефоне

3. Askım ben sesini duymak istedim seni çok ama çok özledim
любимая, я твой голос услышать хотел, по тебе очень ну очень соскучился

4. senin ugruna ölürüm - я умру ради тебя

5. Seni daha çok sevmeye başladığımı bugün anladım. Yanımda değilsin belki de bu yüzden duygular daha iyi hissedilebiliyor. Bi deyim var, mesafe küçük aşkı öldürür büyük aşkı ise büyütür.
Я сегодня понял, что я в тебя влюбляюсь еще больше. Тебя нет рядом, и видимо поэтому чувства обостряются. Как говорят, расстояние губит маленькую любовь, а большую усиливает.

6. hayat işte
такова жизнь

7. Canım, çabuk gel birlikte mumlarla romantik bir aşkam yemeği yapalım.
Дорогая, приходи скорее, устроим вместе с тобой романтический ужин при свечах.

8. Konuşmamızın bir anlamı görmüyorum. Affet beni. Hoşçakal.
Я не вижу смысла общаться. Прости меня.Всего хорошего.

9. Eger bana inanmiyorsan benimle beraber olma beni birdaha arama. Ben sensiz yasayamam seninle sonsuza kadar beraber olmak istiyorum. Sen beni cok sevmiyorsun galiba
если ты мне не веришь, не будь со мной вместе и мне не звони больше. я не могу жить без тебя, я хочу быть вместе с тобой до смерти. ты меня наверное не очень сильно любишь

10. .... senin yanına gelmek o kadar çok istiyorum ki, kimseyi o kadar çok sevmedim, yapabilseydim keşke şimdi herşeyi bırakıp sana gelirdim, her gün aklıma geliyorsun ve bu duygu soğuk bi ülkede beni yaşatıyor.
... как я хочу к тебе я так никогда никого не любил, если бы я мог, я бы все бросил и прилител бы к тебе, я каждый день тебя вспоминаю и это чувство помогает мне в этой холодной стране.
Irochka
Sonnige Paradys

Сообщение MeMeDiM | 2010/11/07 21:07
tam dört sene geride kaldı, az değil dört sene, bu sürenin çoğu kavgayla tartışmayla geçti, nedense bana hep yalan söyledin, asla gerçekleri açıklamadın, ölene dek de hep bu yalanları düşüneceğim, sen hürdün serbestliğe alışmıştın, evet seni hep bunaltıyordum ama asla düşünmedin sen, seven asla sevdiğini başkasıyla veya başkalarıyla paylaşmaz, geçen yıllarda senin yerini hiç ama hiç kimse dolduramadı, bir kez daha anladım ki sen benim son aşkımdın, bunu sende çok iyi biliyorsun, hani senin yanına ilk geldiğim zaman, dönüşte bana bir mesaj yazmıştın, o mesaj o kadar doğruyduki, birbirimizi ilk gördügümüz an ikimizinde hayatı kararmıştı sanki, ama şurası gerçekki senin hayatında fazla bir değşiklik olmadı, bundan eminim, eskiden ne isen eminim şu anda da aynısın, ya ben.... bir türlü eskiye dönemiyorum, bir türlü kendimi toparlayamıyorum, sonum ne mi olacak, bende bilmiyorum ama çok korkuyorum, hemde öyle korkuyorum ki. Keşke bu kadar iyi olmasaydın, keşke bu kadar sanal alemi sevmeseydin, keşke... keşke......
benim_gibi
MeMeDiM
странствующий суфий

Сообщение Irochka | 2010/11/08 10:40
bunları Rusçaya çevirmek mi gerekiyor?
Irochka
Sonnige Paradys

Сообщение MeMeDiM | 2010/11/08 14:06
Evet, ama size zahmet olmaz ise, acelesi de yok, şimdiden size çok teşekkür ediyorum.
benim_gibi
MeMeDiM
странствующий суфий

Сообщение Irochka | 2010/11/14 08:31
tam dört sene geride kaldı, az değil dört sene, bu sürenin çoğu kavgayla tartışmayla geçti, nedense bana hep yalan söyledin, asla gerçekleri açıklamadın, ölene dek de hep bu yalanları düşüneceğim, sen hürdün serbestliğe alışmıştın, evet seni hep bunaltıyordum ama asla düşünmedin sen, seven asla sevdiğini başkasıyla veya başkalarıyla paylaşmaz, geçen yıllarda senin yerini hiç ama hiç kimse dolduramadı, bir kez daha anladım ki sen benim son aşkımdın, bunu sende çok iyi biliyorsun, hani senin yanına ilk geldiğim zaman, dönüşte bana bir mesaj yazmıştın, o mesaj o kadar doğruyduki, birbirimizi ilk gördügümüz an ikimizinde hayatı kararmıştı sanki, ama şurası gerçekki senin hayatında fazla bir değşiklik olmadı, bundan eminim, eskiden ne isen eminim şu anda da aynısın, ya ben.... bir türlü eskiye dönemiyorum, bir türlü kendimi toparlayamıyorum, sonum ne mi olacak, bende bilmiyorum ama çok korkuyorum, hemde öyle korkuyorum ki. Keşke bu kadar iyi olmasaydın, keşke bu kadar sanal alemi sevmeseydin, keşke... keşke......

целых четыре года остались позади, это немало - четыре года, основная часть этого времени прошла в ссорах и ругани, ты почему-то всегда врала мне, никогда не рассказывала правды, и я до самой смерти буду думать об этой лжи, ты была свободной и привыкла к свободе, да, а я всегда не давал тебе дышать, но ты совсем не подумала, любящий никогда не будет делить с другими того, кого он любит. за эти годы никто не смог занять твоего места, однажды я даже понял, что ты моя последняя любовь, и ты это прекрасно знаешь, помнишь, когда я приехал к тебе первый раз? когда я вернулся ты написала мне сообщение, то сообщение было таким точным, когда мы увидели друг друга первый раз, наша жизнь словно изменилась, но несомненно в твоей жизни особых изменений не произошло, я уверен в этом, я уверен ты сейчас такая же какой была раньше, а я... я никак не могу вернуться в прежнюю жизнь, никак не могу успокоиться, чем все закончится для меня? я не знаю, но очень боюсь, очень-очень. если бы ты не была такой хорошей, если бы ты не любила виртуальный мир до такой степени, если бы... если бы...
Irochka
Sonnige Paradys

Сообщение MeMeDiM | 2010/11/14 19:10
Size minnettarım, size tüm yüreğimle kalbimle çok ama çok teşekkür ederim. Her şey gönlünüzce olsun.
benim_gibi
MeMeDiM
странствующий суфий

Сообщение Irochka | 2010/11/15 06:23
bir şey değil
bu sözleri bir bayana mı yazılmış, doğru mu anladım
Irochka
Sonnige Paradys

Сообщение MeMeDiM | 2010/11/15 14:03
EVet çok iyi bildiniz, bir bayana yazıldı bunlar ve ne yazıkki yazılarınların hepsi doğru
benim_gibi
MeMeDiM
странствующий суфий

Сообщение Irochka | 2010/11/15 14:20
rusçada cinsiyet kategorisi var, bu yüzden sordum.
mektup bir erkeğe yazılmış olsaydı tercümesini düzeltmek gerekirdi
Irochka
Sonnige Paradys

Сообщение MeMeDiM | 2010/11/15 15:26
Aslında o buraya üye, her gün buraya geliyor, zaten bana burayı ilk öğreten o olmuştu yıllar önce. Çok güzelde Türkçe konuşuyor aslında. Şimdiye kadar Türkçe yazdım bir faydası olmadı, bu kez Rusca anlatmak istedim. Biliyorumki bununda bir faydası olmayacak, ama elimden başka ne gelir ki, tamamen çaresizim, şunu anladım ki bazen sevmek yetmiyor.
benim_gibi
MeMeDiM
странствующий суфий

Сообщение vlada123 | 2010/11/23 00:44
ne gerek?
vlada123
...---S O N E R---...

Фото: 7

Сообщение MeMeDiM | 2010/12/03 03:01
Ne mi gerek ? Zamanla bu sanal insanı öyle çok değiştiriyor ki, insan bunun farkına varamıyor, sanki insan mutasyona uğruyor, benimkisi sadece geçmişe özlem o kadar, ama biliyorum ki o günler asla bir daha geri gelmeyecek, ne sen eski sen, ne ben eski ben.
benim_gibi
MeMeDiM
странствующий суфий

Модераторы

vika, Natali$ka

Фильтры

Пред.

Навигация

Вернуться в Rusca Ogreniyoruz